سر خط خبرها:

۶۵۰۰ واحد مسکن سهم شهرهای جدید بوشهر از طرح ملی اقدام است

فکرشهر:  مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر گفت: در اجرای طرح ملی اقدام ۶هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرهای جدید عالیشهر و سیراف این استان احداث می شود.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، علی مقاتلی روز یکشنبه در نشست مشترک با انبوه سازان استان بوشهر افزود: عملیات اجرایی این برنامه در سال جاری شروع و طبق برنامه ریزی صورت گرفته ۲ هزار واحد در شهر جدید عالیشهر و چهار هزار و ۵۰۰ واحد در شهر جدید سیراف (واقع در شهرستان عسلویه) عملیاتی می شود.
وی بیان کرد: طبق این برنامه قرار است در سال جاری عملیات اجرایی تولید و عرضه مسکن در شهر جدید عالیشهر آغاز و در مدت ۲ سال ۲ هزار واحد در شهر جدید عالیشهر احداث و به متقاضیان واگذار شود.
مقاتلی افزود: احداث این واحدهای مسکونی به ۲ روش مشارکت در ساخت و واگذاری با تعهد ساخت انجام می شود.

وی ادامه داد: در روش نخست شرکت عمران زمین آماده سازی کرده و هیچ وجهی از سرمایه گذار دریافت نمی کند و آورده شریک هزینه احداث واحد های مسکونی می شود.

مقاتلی گفت: از مزایای این روش تخفیفی است که شامل قیمت کارشناسی زمین می شود.
وی اظهارداشت: در روش واگذاری با تعهد ساخت، سرمایه گذار یا انبوه ساز با پرداخت ۳۰ درصد از مبلغ، اراضی را به تملک خود در می آورد و ۷۰ درصد باقیمانده نیز تنفس ۲ ساله جهت پرداخت دارد.

مقاتلی یادآور شد: همچنین انبوه ساز یا سرمایه گذار تعهدی به شرکت عمران می دهد تا در زمان معین واحد ها را ساخته و به فروش برساند.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر گفت: تسهیلات در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح یک میلیارد ریال به ازای هر واحد پیش بینی شده است.

مقاتلی بیان کرد: علاوه برانی سرمایه گذاران و انبوه سازان از قابلیت پیش فروش واحدها پس از پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد برخوردار هستند.
وی بیان کرد: هدف اصلی از اجرای این طرح احداث مسکن برای اقشار مختلف است.

مقاتلی یادآور شد: توجه به زیرساخت و آماده سازی قبل از شروع عملیات اجرایی واحد های مسکونی، بهینه کردن قیمت تمام شده برای اقشار مختلف جامعه، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، تامین منابع مالی مورد نیاز از طریق مشارکت با بخش خصوصی، ارائه تسهیلات رفاهی ساکنان به فراخور ساخت واحد های مسکونی و توجه به کیفیت ساخت از بارزترین مزیت‌های ساخت این واحد ها به شمار می‌رود.
در این نشست انبوه سازان نیز سوال هایی در رابطه با اجرای طرح داشتند که توسط مدیرعامل به آنها پاسخ و مقرر شد انبوه سازان آمادگی خود را پس از بررسی بیشتر موضوع برای ساخت اعلام کنند.

دیدگاه خود را بنویسید