سر خط خبرها:
«فکرشهر» پیگیری کرد:

مرگ زن برازجانی در ساحل بوشهر و بی تفاوتی مسوولین/ شکایت خانواده متوفی از دو ارگان

به گزارش «فکرشهر»، روز پس از این حادثه، شرکت توزیع نیروی برق طی اطلاعیه ای اعلام کرد که «پایه های روشنایی مربوط به شرکت برق استان نبوده و در حوزه فعالیت شهرداری است»؛ اما شهرداری بوشهر تاکنون، مسوولیتی را تقبل نکرده است و معاونت اجرایی و خدمات شهری شهرداری بوشهر نیز با...

فکرشهر-الهام راسخی: شنبه هفته قبل بود که زنی 65 ساله اهل برازجان با نام «بی بی هاجر»، در پارک مرجان بوشهر جان خود را از دست داد و در حالی که شاهدان عینی و خانواده مرحومه می گویند این حادثه در اثر جریان برق ناشی از پایه روشنایی کنار ساحل بوده، هیچ یک از دو ارگان مربوطه ـ برق و شهرداری بوشهر ـ موضوع را نپذیرفته اند.

«حسین شریف پور» پسر متوفی، در این باره به  «فکرشهر» گفت: صد درصد علت مرگ مادرم برق گرفتگی بوده است.

وی ادامه داد: طبق گفته شاهدان که از فامیل ها هستند، سیم پایه روشنایی لخت بوده و اتصالی داشته و به نیمکت فلزی مجاورش برخورد داشته است. مادرم هنگام نشستن به روی نیمکت بر اثر جریان برق به شدت پرتاب و دچار ضربه از ناحیه سر می شود.

پسر مرحومه توضیح داد: شدت برق گرفتگی به حدی بوده که کسانی که برای نجاتش سعی داشتند به او دست بزنند آن ها هم دچار برق گرفتگی می شدند و یکی از آنها که از افراد فامیل است، بر اثر تماس با بدن مادرم از ناحیه دست دچار سوختگی شدید شده است.

حسین شریف پور گفت: همه این ها طی گزارشی به نیروی انتظامی اعلام شده است و هرچند اداره برق خودش را تبرئه کرده و گفته که پایه روشنایی مربوط به زیباسازی شهرداری است؛ اما هم از شرکت توزیع نیروی برق و هم از شهرداری بوشهر شکایت کرده ایم و در حال حاضر منتظر نظر نهایی پزشکی قانونی هستیم.

به گزارش «فکرشهر»، روز پس از این حادثه، شرکت توزیع نیروی برق طی اطلاعیه ای اعلام کرد که «پایه های روشنایی مربوط به شرکت برق استان نبوده و در حوزه فعالیت شهرداری است»؛ اما شهرداری بوشهر تاکنون، مسوولیتی را تقبل نکرده است و معاونت اجرایی و خدمات شهری شهرداری بوشهر نیز با گذشت چند روز از این حادثه به «فکرشهر» گفت: «علت مرگ آن خانم مشخص نیست و تا زمان اعلام نتیجه کالبد شکافی و نظر پزشکی قانونی هیچ نظری نمی توان داد».

اگر چه این پاسخ معاون شهرداری بوشهر به نوعی تایید می کند که پایه های برق کنار ساحل در حوزه اختیارات شهرداری است، اما این روزها که هوا به شدت گرم است و مردم بیش از پیش، تنی به آب می زنند، توجه بیشتر مسوولین امر و مسوولیت پذیری آنان یک نیاز مبرم برای حفظ جان شهروندان است؛ حتی اگر در نهایت، علت فوت آن مرحومه، برق گرفتگی عنوان نشود.

دیدگاه‌ها

ناشناس

جون مردم براشون شده بازی

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید