سر خط خبرها:
اختصاصی «فکرشهر»/ نامه فعالان محیط زیستی دشتستان در حمایت از کوه های بیرمی؛

تهرانی سلام، اینجا بوشهر است

فکرشهر: این روزها حال کوه ها بیرمی خوب نیست و معدنی که مجوز زیست محیطی هم ندارد، دل این رشته کوه ها را حفر کرده است؛ این در حالی است که فعالان محیط زیستی و فعالان اجتماعی به موضوع اعتراض می کنند و کسی گوشش بدهکار نیست...

فکرشهر: این روزها حال کوه های بیرمی خوب نیست و معدنی که مجوز زیست محیطی هم ندارد، دل این رشته کوه ها را حفر کرده است؛ این در حالی است که فعالان محیط زیستی و فعالان اجتماعی به موضوع اعتراض می کنند و کسی گوشش بدهکار نیست.

یکی از معترضین به این امر، «انجمن زمین پاک دشتستان» است که در نامه ای که برای «فکرشهر» ارسال کرده، به آن چه در حال رخ دادن، اعتراض کرده است:

«از حال و هوایتان نمی پرسم، می دانم که آنجا حداقل هوا خوب است، می دانم شما هم از حال و هوای ما نمی پرسید اما من می گویم: حال و هوای ما خوب نیست.

 اینجا بوشهر است، شهرستان دشتی، شهر خورموج، رشته کوه های بیرمی و هوای بالای 55 درجه، چند روزیست که سقفمان شده آفتاب، غذایمان گرد و خاک و فرشمان سنگ داغ. 

کم کم به این فکر می کنیم که شاید ما وجود نداریم؛ چون کسی ما را نمی بیند، ۵ روز در آفتاب بالای ۵۵ درجه بنشینی و هیچ عکس العملی از مقامات و حتی سلبریتی ها در تهران رویت نکنی!

چرا در استان بوشهر صدای ما تا استان بغلی هم نمی رسد! مشکل از کجاست؟ از بوشهری بودنمان است یا از نمایندگانی که به مجلس فرستادیم یا از رسانه های مسوول پرست؟

یا اینکه شما هم می خواهید پرنده ها بمیرند، آهوها بمیرند و قوچ ها از اینجا رخت بربندند؛ «محمدخان دشتی» عمارت «شیرینه» را به امید دیدن کبک و آهو و قوچ ها و درختان سبز بیرمی ساخت تا طبیعت را زندگی کند....

کدامین قارونی پشت معادن بیرمی لانه گزیده که حرمت و مکنتش از انسانیت تمامی دوستداران بیرمی نزد مقامات و مسوولین بیشتر بوده و هست!

چرا در یک دولت محیط زیستی باید «بیرمی» نابود شود؟ 

ما معدن نمی خواهیم، لودرها را ببرید همانجایی که آمده اند؛ خاطرات محمدخان دشتی را در دل بیرمی زنده به گور نکنید.

«ما هستیم و خواهیم بود با اینکه شما نه ما را می شنوید و نه می بینید»

انجمن زمین پاک دشتستان- حامی رشته کوه های بیرمی شهرستان دشتی»

دیدگاه‌ها

سالمی

با سلام   باور کنید،این روزها هر سایت خبری را دنبال کنید یک خبر از انجمن زمین پاک میبینید. خیلی علاقمند هستم ببینم اینها چند نیروی کار دارند که در تمام حوزه های محیط زیست وارد میشوند

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید