سر خط خبرها:

335 میلیارد ریال طرح در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر افتتاح می‌شود

فکرشهر: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: همزمان با هفته دولت ۳۳۵ میلیارد ریال پروژه در حوزه زیرساخت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر افتتاح می‌شود.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، علی سملیان صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر یکی از شاخص‌های پیشرفت در هر استان و منطقه را اجرای طرح‌های ارتباطی دیجیتالی دانست و اظهار داشت: در این راستا طرح ایران هوشمند در کشور طراحی و در قالب دو طرح ایران نوآفرین و ایران کارفا عملیاتی شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با تاکید بر حمایت از شرکت‌های فناوری نوپا بیان کرد: در راستای  توسعه سرمایه گذاری  در عرصه شرکت‌های فناور، بیش از 3 سال زیست بوم فناوری در استان در حال اجراء است که سبب افزایش کسب و کار در این عرصه شده است.

وی، از حمایت دولت از طرح نوآفرین و ایران کارفا خبر داد و بیان کرد: حمایت از کسب و کارهای نوپا، هموار کردن توسعه و رشد اکوسیستم استارتاپی، ایجاد امنیت روانی و اقتصادی و شناسایی و احصای فرصت‌ها از جمله اهداف اجرای طرح نوآفرین و ایران کارفا است.

سملیان با اشاره به پرداخت تسهیلات اعتباری از سامانه‌های ملی طرح نوآفرین و اشتغالزایی گفت: حداکثر 150 میلیون تومان با نرخ سود 4 درصد برای اجرای این طرح پرداخت می‌شود که هر نفر 30 میلیون تومان دریافت می‌کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر حمایت از ایجاد طرح شتاب دهنده را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: تا سقف 10 میلیارد ریال برای 10 تیم طرح شتاب دهنده با نرخ سود 10 درصد پرداخت می‌شود.

وی، سرمایه گذاری جسورانه را از دیگر طرح‌های حوزه  ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و تصریح کرد: در این طرح برای هر شغل 50 میلیون تومان و در مجموع برای هر طرح تا 30 میلیارد ریال پرداخت می‌شود.

سملیان با تاکید بر حمایت از کسب و کارهای این حوزه افزود: برای صنف تعمیرات موبایل و کامپیوتر تا سقف 100 میلیون تومان با نرخ سود 10 درصد پرداخت می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به افتتاح طرح‌های این حوزه در هفته دولت بیان کرد:همزمان با هفته دولت 335 میلیارد ریال پروژه در حوزه زیرساخت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر افتتاح می‌شود.

وی، افتتاح فیبر نوری مسیر اهرم به کلمه به طول 32 کیلومتر را از جمله این طرح‌ها دانست و افزود: برای اجرای این طرح 10 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

سملیان با بیان اینکه 205 روستای استان در طرح اجباری دارای زیرساخت ارتباط و فناوری اطلاعات شدند گفت: اکنون 88 درصد جاده‌های استان تحت پوشش اپراتور همراه اول،77 درصد اپراتور همراه دوم هستند.

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر ضریب نفوذ تلفن همراه استان را 110 درصد دانست و خاطر نشان کرد: بیش از یک میلیون و 600 هزار تلفن همراه در استان بوشهر فعال است.

دیدگاه خود را بنویسید