سر خط خبرها:

اسکله صیادی گناوه نیاز به بهسازی دارد + تصویر

فکرشهر: اسکله چوبی صیادی بندر گناوه دارای مشکلات و نواقصی است که باید با اختصاص اعتبار لازم برطرف شود.

به گزارش فکرشهر، مدیرکل شیلات استان بوشهر روز یکشنبه در حاشیه افتتاح ۲ طرح شیلاتی بندرگناوه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ایجاد سیستم اطفای حریق و سایبان روی اسکله چوبی پهلوگیری شناورهای صیادی گناوه و مرمت آن ضرورت است که به ۱۴ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

عباسعلی  زنده بودی افزود: در سال های اخیر با اختصاص اعتبار توسط استان و شهرستان برخی نواقص و مشکلات اسکله شیلاتی گناوه برطرف شده که از آن جمله محوطه سازی و ساخت سایبان محوطه است.

وی اظهار داشت: برای اجرای این ۲ طرح سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر افزود: محوطه اسکله شیلات گناوه بدلیل خاکی بودن مشکلاتی برای صیادان بویژه در فصل زمستان بوجود آورده بود.

وی گفت: سایبان ایجاد شده برای تعمیر ادوات صیادی یا تخلیه محصولات صیادان نیاز بود که با  بهره‌برداری این طرح مشکلات این قشر زحمت کش برطرف شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر گفت: از مدیرکل شیلات و فرماندار گناوه و  مسئولانی که در تحقق خواسته های قشر زحمتکش صیادان تلاش می‌کنند، تقدیر می‌شود.

حسن ابراهیمی افزود:  قشر صیادان زحمتکش و پرتلاش هستند و باید به آنان توجه ویژه‌ای شود.

وی گفت: امیدواریم با تلاش بیشتر نیازها و بخش های دیگر این اسکله تکمیل و  مشکلات صیادان برطرف شود.

مدیرعامل تعاونی صیادان گناوه گفت: اسکله چوبی صیادی این بندر تنها اسکله‌ای است که چند منظوره و شناورهای تجاری نیز در آن پهلو می‌گیرند و نیاز به توجه ویژه‌ای در رفع مشکلات موجود دارد.

عبدالله بویراتی افزود: ۲۰ فروند موتورلنج و ۱۳۰ قایق صیادی مجوز دار در این بندر فعالیت دارند.

شهرستان ساحلی گناوه در شمال استان بوشهر قرار که  شغل عمده مردم آن به دریا وابسته است.

دیدگاه خود را بنویسید