سر خط خبرها:

۱۴۰۰ تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید شد

فکرشهر: معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر از افزایش میزان صید میگو در استان نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: صیادان بوشهری در مدت ۵۳ روز یک‌هزار و ۴۳۸ تن میگو در آبهای خلیج فارس صید کردند که ۴۰۰ تن بیشتر از سال قبل است.

به گزارش فکرشهر، منصور پاپری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه صید میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر پایان یافت اظهار داشت: ‌صید میگو در استان بوشهر از 30 مرداد آغاز شد و در مدت صید این آبزی برای افزون بر 500 شناور لنج و قایق مجوز صید صادر شد.

وی از ممنوعیت صید میگو خبر داد و بیان کرد: پس از 53 روز تلاش صیادی در آبهای خلیج فارس استان بوشهر برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به ذخائر آبزیان، صید میگو در استان بوشهر بنا به پیشنهاد پژوهشکده میگو ممنوع شد.

معاون شیلات استان بوشهر با بیان اینکه ممنوع شدن صید میگو در کارگروه تخصصی کمیته مدیریت صید استان بوشهر تصویب شد گفت: در مدت تعیین شده برای صید میگو، صیادان این استان افزون بر یک‌هزار 438 تن میگو صید کردند که نسبت به سال قبل افزایش 40 درصدی ثبت شده است.

پاپری با بیان اینکه صیادان سال قبل 1020 تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید کردند خاطر‌نشان کرد: امسال صید میگو برای فعالان این بخش رضایت‌بخش بود به‌گونه‌ای که یک‌هزار 222 تن به وسیله شناورهای لنج و قایق دارای مجوز و 216 تن هم با شناورهای بدون مجوز صید شد.

وی بیش‌ترین میگوی صید شده را میگوی ببری سبز دانست و تصریح کرد: بر‌اساس آمار اخذ شده از میزان میگوی صید شده، 90 درصد آن به گونه ببری سبز و 10 درصد آن به گونه سرتیز یا میگوی سفید اختصاص دارد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با اشاره به استقرار و ایجاد بنادر صیادی و مرکز تخلیه صید افزود: صیادان استان بوشهر میگوی صید شده خود را از طریق 25 بندر صیادی و مرکز تخلیه صید آبزیان، وارد بازار کردند.

پاپری با بیان اینکه بیشترین میگو صید شده در بنادر صیادی شهرستان بوشهر تخلیه شده است گفت: بیشترین میزان میگوی تخلیه شده در اسکله‌های شهرستان بوشهر ثبت شده است.

وی با اشاره به نتیجه گشت‌های تحقیقاتی در وجود تجمع میگو در خلیج فارس اشاره و تصریح کرد: بیشترین ذخایر میگو در اعماق 20 تا 30 متر دریا قرار داشت و بیش از 90 درصد میگوی صید شده استان ببری سبز از بهترین انواع میگوی خلیج فارس است.

بر اساس این گزارش قیمت میگو امسال در بازارهای استان بوشهر نسبت به سال قبل از افزایش قابل توجهی برخوردار بود.

میگوی ببری سبز بهترین گونه این آبزی با نوسانات قیمت فروش در روزهای مختلف همراه بوده که به سایز طولی و قطری آن بستگی دارد و هر کیلوگرم میگو بین 40 تا 100 هزار تومان به فروش رسید.

قیمت میگوی سرتیز هم هر کیلوگرم بین 25 هزارتا 35 هزار تومان در بازار بوشهر به فروش رسید.

دیدگاه خود را بنویسید