سر خط خبرها:

عسلویه و برازجان، گرم ترین شهرهای استان/ هوا گرم تر می شود

فکرشهر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: دمای هوا در این استان از اواسط هفته جاری به صورت محسوسی افزایش می‌یابد.

به گزارش فکرشهر، محمدرضا انصاری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نیز برازجان و عسلویه با ۴۳ و جم با ۲۳ درجه سانتی‌گراد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان دما را در استان بوشهر داشتند.

وی ادامه داد: بررسی نقشه‌های هواشناسی همچنین نشان می‌دهد در ساعت‌هایی از بعد ازظهر امروز بر روی دریا و سواحل استان بویژه سواحل شمالی و مرکزی استان به طور نسبی بر سرعت وزش باد شمال غربی افزوده و در نتیجه آن تلاطم دریا نیز اندکی افزایش می‌یابد.

انصاری ادامه داد: طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه شرایط جوی و دریایی به طور نسبی آرام و در برخی ساعت‌ها افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف و در برخی نقاط همراه با غبار محلی و بر روی دریا و سواحل استان در ساعت‌هایی از روز همراه با وزش باد و از امشب در برخی نقاط همراه با افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

انصاری عنوان کرد: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۳۰ کیلومتر در ساعت و در ساعت‌هایی از بعد از ظهر بر روی دریا، در سواحل شمالی و مرکزی استان گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتی‌متر و در ساعت‌هایی از ظهر تا عصر امروز تا ۱۲۰ سانتی‌متر پیش‌بینی می‌شود.

انصاری افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۲:۳۰ بامداد، مد اول دریا ساعت ۰۸:۵۱، جزر دوم ساعت ۱۵:۲۴ و مد دوم ساعت ۲۱:۳۷ خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید