سر خط خبرها:

ستوده: محقق نشدن مسوولیت های اجتماعی نفت در استان بوشهر انباشت سال های گذشته‌است

فکرشهر: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: محقق نشدن کامل تعهدات مسوولیت های اجتماعی وزارت نفت در محیط پیرامونی صنعت یادشده در این استان انباشت سالهای گذشته است و مربوط به سال های اخیر نیست.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، مهرداد ستوده روز شنبه در نشست با مدیر طرح‌های مناطق نفت‌خیز وزارت نفت، نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در راستای سرعت بخشی در پیشرفت طرح‌ها و برطرف کردن موانع پروژه‌های در تعهد وزارت نفت افزود: مدیران شاغل در مناطق حوزه انرژی باید از ظرفیت و پتانسیل‌های اجتماعی محلی نهایت استفاده را کنند و به صورت مستمر و شفاف فعالیت‌های خود را در زمینه‌های مختلف به آگاهی مردم برسانند.

وی بیان کرد: با این روش هم حق وزارت نفت در قضاوت‌های مردم نادیده گرفته نمی‌شود و هم اینکه مردم راحت‌تر می‌توانند حقوق قانونی خود در سهم اشتغال و پیشبرد پروژه‌ها در وزارت نفت را مطالبه و پیگیری کنند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت:باتوجه به نقش مهم و غیرقابل انکار صنعت نفت در شرایط حساس کنونی حمایت همه جانبه از این صنعت الزامی است.

وی اضافه کرد: صنعت نفت علاوه براینکه منبع عمده تامین انرژی دردنیای امروز است نقش مهمی در محقق شدن هدف‌های ستاد اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب دارد و از ابتدای فعالیت خود نقش مهم و کلیدی در اقتصاد ایران داشته است.

ستوده ادامه داد: در شرایط حساس کنونی، وزارت نفت در خدمت تحکیم امنیت ملی، توسعه همه جانبه کشور، پیشبرد هدف‌های سیاست خارجی و حتی محرومیت‌زدایی قرار دارد.

وی گفت: باتوجه به آثار و تبعات تحریم‌های تحمیلی و محدودیت‌های ایجاد شده برای کل کشور از جمله صنعت نفت و ضرورت ایفای نقش کلیدی از سوی وزارت نفت در همراهی با مدیریت عالی کشور، همراهی تمام ذینفعان و جوامع پیرامونی به منظور عبور موفق و سربلند از تنگناهای موجود، بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود و شایسته است این صنعت مورد حمایت همگان قرار گیرد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر تصریح کرد: اکنون زمان آن است که تمام ذی‌نفعان وزارت نفت، دیگر مجموعه‌ها و سازمان‌ها با درک مناسب از شرایط کنونی یاری‌گر این صنعت کلیدی و پیشران اقتصادی کشور باشند و با تلاش و ایثار این آزمون سخت را نیز سپری و برگ زرین دیگری در تاریخ سراسر حماسه، ایثار و افتخار این آب و خاک به ثبت رسانند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهراز مدیران دستگاه‌های اجرایی استان که محل تامین اعتبار پروژه‌های آنها از محل وزات نفت است خواست صورت وضعیت و گزارش پیشرفت پروژه‌های خود را به مجموعه نفت تحویل دهند.

ستوده تاکید کرد: در این راستا ضروری است جلسه‌های کنترل پروژه‌های اجرایی از محل اعتبارات وزارت نفت به موقع و مستمر تشکیل شود و هرگونه کم‌کاری در این شرایط ویژه اقتصادی از هیچ مدیری پذیرفته شده نیست.

وی گفت: تحقق نیافتن کامل تعهدات مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت مربوط به سال‌های اخیر نیست.

دیدگاه خود را بنویسید