سر خط خبرها:

کشف ۴۸۰ کیلوگرم نمک خوراکی غیربهداشتی در دیر

فکرشهر: بهداشت محیط شهرستان دیر ۴۸۰ کیلوگرم نمک خوراکی غیربهداشتی در یک واحد عطاری در شهر دوراهک کشف کرد.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیرگفت: این میزان نمک تصفیه نشده و غیرقابل مصرف به‌عنوان نمک خوراکی دریایی مجاز تبلیغ، توزیع و مورد استفاده قرار می‌گرفت که با هوشیاری تیم‌های بازرسی شبکه بهداشت و درمان کشف شد.

احمد آخوندی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به‌اینکه این نمک‌ها مجوز و مشخصات بهداشتی ندارند احتمال آلودگی آنها به فلزهای سنگین و سرطان‌زا بودن آنها دور از ذهن نیست.

وی گفت: نمک خوراکی بهداشتی باید دارای رنگ سفید، شفاف تا مات، شورمزه و فاقد هرگونه مواد خارجی بوده و در شرایط بهداشتی تهیه شده باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اضافه کرد: نمک خوراکی بهداشتی و مجاز همچنین باید در بسته‌های مناسب غیرقابل نفوذ به رطوبت و ظرف‌های شیشه‌ای با دربندی مناسب و از نوع مجاز در تماس با مواد غذایی بسته‌بندی شود.

وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس گرفته شکایت و یا موارد تخلف بهداشتی را اطلاع دهند.

دیدگاه‌ها

سید محسن موسوی

اتفاقا نمکهای به اصطلاح  بهداشتی که شیمیایی هستند سرطان زا و بیماری زا هستند و بهترین نمک جهت مصرف خوراکی همین نمک دریا یا نمک سنگ هست . چرا پدران و اجداد ما که از همین نمک ها استفاده میکردند هیچگاه مریض نمی شدند و سالم بودند ولی نسل امروزی همه مریض و بیمارهستند .من خودم به شخصه چندین سال است که از نمک دریا استفاده میکنم.

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید