سر خط خبرها:

راهبرد ایران در خلیج فارس همان استراتژی ۳۲ سال پیش است

فکرشهر: فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت:استراتژی جمهوری اسلامی درسال ۱۳۶۶ این بود که اگر خلیج فارس برای ما ناامن باشد برای دیگران نیز باید ناامن شود امروز نیز بعد از ۳۲ سال همین راهبرد حاکم است و با همه وجود از منافع خود در این آبراه مهم محافظت می‌کنیم.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، سردار رمضان زیراهی روز سه‌شنبه در آئین سی و دومین سالگرد شهدای خلیج فارس افزود:  سردار شهید نادر مهدوی و دیگر جوانان همرزمش در مهرماه سال ۱۳۶۶در نبردی مستقیم با منفجر کردن یکی از بالگردهای متجاوز آمریکایی بر فراز خلیج فارس آنان را تحقیر کردند و برگ زرینی در تاریخ مقاومت ملت ایران به ثبت رساندند.

وی اضافه کرد: نیروی دریایی سپاه در برهه حساسی از دفاع مقدس با انجام عملیات‌های مهم و حساس در مقابل  بلوک شرق و غرب ایستاد و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران را به رخ دشمنان کشید.
زیراهی ادامه داد: شهید مهدوی و همرزمانش در عین مظلومیت ولی با پایداری و پایمردی حماسه آفریدند و بینی استکبار جهانی را به خاک مالیدند.

 فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه یادآور شد: استکبار جهانی در زمان جنگ تحمیلی با ناوهای غول پیکر خود می‌خواست اراده ملت ایران را بشکند اما با همت و مردانگی جوانان این سرزمین غرور او در خلیج فارس لگدمال شد.
وی اظهارداشت: رویارویی مستقیم جوانان این سرزمین در خلیج فارس با استکبار جهانی آزمون اراده ها بود که ملت ایران با سربلندی آن را پشت‌سر گذاشت و تا امروز دشمن با همه امکانات و تجهیزاتی که دارد جرات تعدی به آب‌های این سرزمین را ندارد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: حماسه سازان خلیج فارس با پیروی از امر ولایت و در راه اسلام با گذشت از جان خود به ملت ایران آبرو دادند.
یکی از استادان حوزه و دانشگاه گفت: شهدای خلیج فارس با شهادت خود ابهت پوشالی آمریکا را شکستند و امروز دیگر کسی استکبار جهانی را قدرت مطلقه جهان نمی‌داند.

حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری افزود: شهدا با ایثار بر سر عهد و پیمان الهی خود ایستادند امروز مسئولان نیز باید بر سر عهد و قرار خود با خدا بمانند و به مردم خدمت خالصانه کنند.

وی بیان کرد: اگر امروز می‌خواهیم در جنگ اقتصادی، سیاسی و علمی پیروز شویم باید سر قرارمان با خدا باشیم.
ماندگاری اضافه کرد: دشمن می‌خواهد با تبلیغ سوء در فضای مجازی و حقیقی اعتقاد مردم را به ولایت فقیه متزلزل کند در این شرایط حساس باید زیر سایه ولایت ایمان، مجاهدت و مقاومت داشته باشیم و در رکاب ولایت نه جلوتر برویم و نه عقب بمانیم.
ماندگاری افزود: تنها راه‌حل برای مقابله با مانع تراشی و تهدید دشمن مقاومت است.

در این آئین از خانواده شهدای خلیج فارس تجلیل شد.

دیدگاه خود را بنویسید