سر خط خبرها:

۲۳۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به روستائیان بوشهر پرداخت شد

فکرشهر: مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهرگفت: ۲۳۷ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زا در روستاهای استان بوشهر با اجرای قانون اشتغال پایدار پرداخت شد.

به گزارش فکرشهر از مهر، فاطمه دهقانی پیش از ظهر سه‌شنبه در مراسم روز روستا در خانه جوان روستای چهارروستایی شهرستان گناوه اظهار داشت: از برنامه های مهم و اصلی  دولت تدبیر و امید برنامه ریزی در زمینه اشتغال روستایی بوده  که در این زمینه اقدامات موثری انجام شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر افزود: با اجرای قانون اشتغال پایدار ۲۳۷ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به دو هزار و ۲۵۵ طرح تولیدی و اشتغال‌زا در روستاهای استان بوشهر برای ایجاد چهار هزار و ۷۱۵ فرصت شغلی که جزء تعهد افرادی است که برای این اعتبارات طرح داده و موظف به ایجاد این تعداد اشتغال هستند پرداخت شد.   

وی افزود: علاوه بر این اعتبارات، از محل تفاهم‌نامه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، بنیاد علوی و بانک سینا از سال ۱۳۹۶ تا کنون ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار طرح‌های تولیدی روستایی استان بوشهر در حوزه‌های مختلف قرار گرفته است.

دهقانی پیرامون نظارت بر طرح‌ها گفت: یک کارگروه ناظر در سطح استان تشکیل وبه صورت هفتگی برای نظارت بر طرح هایی که از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و صندوق توسعه ملی استفاده می کنند و یک کارگروه شهرستانی نیز در سطح شهرستان ها کار نظارت بر این طرح ها را انجام و گزارش را ماهیانه به دستگاه های مرتبط ارسال می کند.

وی پیرامون اعتبارات دهیاری برای طرح های درآمدزا بیان کرد: طبق قانون ۶۰ درصد اعتبارات دهیاری ها باید در زمینه عمرانی هزینه شود و ۴۰ درصد مابقی هم که در قانون پیش بینی شده ولی دهیاری ها می توانند در بودجه دهیاری طرح هایی را با عنوان طرح های درآمدزا پیش بینی کنند واز اعتبارات در نظر گرفته شده در این رابطه استفاده کنند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر  گفت: از سال ۹۱ تا کنون ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار ارزش افزوده و آلایندگی در اختیار دهیاری ها قرار گرفته که ۱۷ هزار میلیارد تومان آن در دولت تدبیر و امید انجام شده است.

دهقانی خاطرنشان کرد:در سال گذشته ۲۰۴ میلیارد تومان اعتبار فقط در دو ردیف ارزش افزوده و آلایندگی به دهیاری های استان توزیع شده است.

وی افزود: انتظارمی‌رود با تلاش و همراهی همه دست‌اندرکاران و دستگاه‌های اجرایی شاهد رشد و توسعه روز افزون روستاها در همه ابعاد در کنار حفظ بافت وساختار روستایی باشیم.

مسئولین شهرستان ضمن تجدید میثاق با شهیدان روستای چهارروستایی از یک دستگاه ماشین آتش نشانی دهیاری روستا نیز در این روز رونمایی کردند.

دیدگاه خود را بنویسید