سر خط خبرها:

پرونده مالیاتی شرکت‌های فعال در بوشهر به این استان منتقل شود

فکرشهر: سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: پرونده و عملکرد مالیاتی شرکت‌های فعال در این استان به بوشهر منتقل شود.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، قاسم قائدی روز چهارشنبه در جمع فعالان اقتصادی استان بوشهر افزود: دولت برنامه‌های ویژه‌ای برای حذف و یا کاهش وابستگی بودجه کشور به درآمدهای نفتی در سال های آینده دارد.

وی بیان کرد: در این بین نقش مالیات در درآمدهای دولت پررنگتر خواهد شد و استان‌ها برای تأمین اعتبارات مورد نیاز خود باید بیشتر تلاش کنند.

قائدی با اشاره به ماده ۱۰ قانون مالیات ‌های مستقیم مبنی بر الزام قانونی برای تشکیل پرونده مالیاتی و محاسبه و پرداخت مالیات شرکت‌ها در استان محل فعالیت آنها گفت: اکنون پرونده مالیاتی شماری از شرکت‌های فعال در استان بوشهر، به دلایل گوناگون در اداره‌ کل امور مالیاتی سایر استان‌ها است.

قائدی ادامه داد: استانداری بوشهر تاکنون مکاتبات متعددی برای جلوگیری از تضییع حقوق استان داشته است و این موضوع در نشست هماندیشی استانداران سراسر کشور با وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح شده و تصمیم‌های مناسبی در این زمینه لحاظ شده است.

وی افزود: بر اساس توافق‌های صورت گرفته، پرونده همه شرکت‌هایی که محل فعالیت و دفتر مرکزی آنها در استان‌ها است به ادارات کل امور مالیاتی استان میزبان منتقل می‌شود.

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر  ادامه داد: تذکرهای لازم به اداره کل امور مالیاتی استان داده شده تا در اسرع وقت شرکت‌های مشمول این تصمیم را شناسایی و برای انتقال پرونده مالیاتی آنها اقدام کنند.

وی در مورد شرکت هایی که دفتر مرکزی آنها در استانی غیر از محل فعالیت شرکت، مستقر است گفت: بر اساس کدگذاری مالیاتی که انجام می شود، مالیات اینگونه شرکت ها فارغ از اینکه در چه استانی محاسبه و وصول شود، به عنوان عملکرد مالیاتی استان محل فعالیت شرکت یاد شده منظور خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید