سر خط خبرها:
اختصاصی «فکرشهر»/ به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی

معرفی مداحان قدیمی استان بوشهر: مرحوم «قاسم کفاش»+ عکس

فکرشهر- معزالدین آرچین: به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی، در چند بخش، برخی مداحان قدیمی استان بوشهر را معرفی می کنیم؛ مداحانی که شاید شهره نباشند، اما در عزاداری های مناطق مختلف تاثیر بسزایی داشته اند...

فکرشهر- معزالدین آرچین: به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی، در چند بخش، برخی مداحان قدیمی استان بوشهر را معرفی می کنیم؛ مداحانی که شاید شهره نباشند، اما در عزاداری های مناطق مختلف تاثیر بسزایی داشته اند.

یکی از این مداحان خوشنام مرحوم قاسم کفاش است. وی در یک تیرماه 1343 در خانواده ای مذهبی در برازجان به دنیا آمد. تعلق خاطر و ارادت خاص خانواده او به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به ویژه اباعبدالله الحسین(ع) قاسم را نیز از سن نوجوانی شیفته آن حضرت نمود تا جایی که در سالیان عمر کوتاه خود با طنین دلسوزانه و هنرمندانه خود در رثای اربابش سیدالشهداء، رونق بخش مراسمات عزاداری فرزند فاطمه(س) بود. فایزخوانی و چاووش خوانی آن ذاکر دلسوخته اهل بیت(ع)، نیز گرمابخش محافل و مجالس دوستان و یاران قدیمی و صمیمی بود.

مرحوم قاسم کفاش دو سال خدمت سربازی را در دوران دفاع مقدس به سال های 65 تا 67 در جبهه جزیره مجنون به عنوان بیسیمچی گذراند. منطقه ای که به ازعان هم رزمانش یکی از مراکز اصلی آماج حمله های شیمیایی دولت بعثی عراق بود. که به نظر منشاء بیماری وی که منجر به مرگ او شد به همان زمان برمی گردد زیرا این بیماری فاقد پیشینه خانوادگی و ژنتیکی است.

سرطان خون، بیماری بود که وی سالیانی در برابر آن مقاومت کرد و سرانجام در سحرگاه 18دی ماه 1393 خورشید وجود پاکش به خاموشی گرایید و روح و دل دوستدارانش را تا همیشه غمبار و متاثر کرد و نام نیک و خاطرات گرانقدرش در این دیار فانی به یادگار ماند.

یکی از ویژگی های اخلاقی-رفتاری این مرد الهی می توان به ساده زیستی، صفا و صمیمیت، صداقت و اخلاص، خوشرویی، نجابت و پاکی، عشق ورزی و مهربانی با مردم، ایمان و اعتقاد قلبی به خلق یگانه و اهل بیت(ع) اشاره نمود که همانا این، راز جاودانگی و تسخیر قلوب مردم است.

 مردم حق شناس و قدردان برازجان با برگزاری مراسم تشییع باشکوه و بی بدیل و همچنین حضور پرشور در مراسم ترحیم مرحوم قاسم کفاش،عشق و ارادت خود را به آن بنده نیک سرشت خدا به منصه ظهور رسانیده و قداست آن شخصیت سفر کرده را به همگان عیان نمودند.
 

دیدگاه‌ها

ایمان

روحش شاد و یادش تا ابد جاودانه باد ....

ناشناس

روح عمو قاسم عزیز با شهدا کربلا مهشور باشد 

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید