سر خط خبرها:

فعالیت سرویس مدارس گناوه مشروط شد

فکرشهر: رانندگان سرویس مدارس گناوه باید در سامانه پایش ناوگان دانش آموزی ( سپند) ثبت نام کرده باشند در غیر این صورت اجازه فعالیت به آنان داده نمی‌شود.

به گزارش فکرشهر، مدیرعامل سازمان حمل ونقل همگانی شهرداری گناوه روز دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: والدین به منظور اطمینان خاطر و حفظ ایمنی تردد فرزندان دانش آموز خود به مدارس از  رانندگانی استفاده کنند که در سامانه سپند ثبت نام و مجوز داشته و خودروهای آنان برچسب زده باشد.

غلامرضا پناهی نسب افزود: هم اکنون  ۲۹ راننده گناوه‌ای در سامانه اینترنتی سپند  ثبت نام کرده اند که از این مجموع ۲۳ نفر زن و مابقی مرد هستند.

وی  گفت:  با آن دسته از رانندگان سرویس مدارس که اقدام به ثبت نام نکرده اند با همکاری راهنمایی و رانندگی برابر قانون برخورد خواهدشد.

پناهی بیان کرد:  به رانندگان واجد شرایط و دارای مجوز برچسب سرویس مدارس تحویل شده تا ضمن نصب بر خودروهای خو ، هویت آنان به اطلاع مردم و خانواده‌ها رسانده شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری گناوه اظهار داشت: برای صدور  برچسب به رانندگان دارای مجوز طبق دستورالعمل داشتن گواهی سو پیشینه، نداشتن اعتیاد به موادمخدر و  معاینه فنی ضروری است که از آنان اخذ خواهد شد.

وی بیان کرد: بر اساس قانون، تعیین کرایه سرویس مدارس برعهده  شورای اسلامی شهر با تائید فرمانداری است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری گناوه یادآورشد:  نرخ امسال سرویس مدارس در گناوه  یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تعیین شده  است.

پناهی نسب گفت: اکنون ۴ شرکت و یک تعاونی تاکسیرانی به عنوان شرکت های مجاز سرویس مدارس انتخاب شدند و برای رانندگان کلاس های آموزشی برگزار شده است.

شهرستان گناوه با ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در شمال استان بوشهر دارای حدود ۲۰ هزار دانش آموز است.

دیدگاه خود را بنویسید