سر خط خبرها:
مدیر کل بیمه سلامت بوشهر:

۶۰۰ بیمار دیالیزی و پیوند کلیه تحت پوشش بیمه سلامت بوشهر هستند

فکرشهر: مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: بیش از ۶۰۰ بیمار دیالیزی و پیوند کلیه تحت پوشش این بیمه در استان بوشهر هستند.

به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، پرویز رمضانی صبح چهارشنبه در دیدار با دبیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان بوشهر ضمن تقدیر از تلاش‌های انجمن حمایت از بیماران کلیوی اظهار داشت: سازمان‌های مردم نهاد از جمله این انجمن نقش مؤثری در حمایت از بیماران خاص به‌ویژه اقشار آسب پذیر جامعه دارند.

وی اضافه کرد: می بایست با ایجاد یک مطالبه عمومی و حمایت طلبی موجب جلب توجه ویژه سیاستگذاران کشور و حوزه سلامت به این اقشار  شده و باعث ارتقاء سطح سلامت عمومی جامعه شوند.

رمضانی با بیان اینکه حدود ۴۵۰ بیمار دیالیزی و حدود ۱۶۰ بیمار پیوند کلیه تحت پوشش بیمه سلامت هستند افزود: بخش عمده ای از خدمات از جمله دیالیز و داروهای این بیماران به صورت رایگان بوده و یا با حداقل فرانشیز و پرداختی بیمار ارائه می شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان بوشهر همچنین در خصوص ایجاد پوشش بیمه ای رایگان برای بیماران خاص کلیوی (دیالیز یا پیوندی) که تحت پوشش هیچ بیمه دیگری نیستند اعلام آمادگی کرد.

دبیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان بوشهر نیز ضمن تقدیر از زحمات و خدمات اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر، گزارشی از وضعیت جامعه تحت پوشش ارایه داد.

عباسی بر لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی و حوزه سلامت و خیرین برای حمایت از بیماران کلیوی که برای تأمین هزینه های درمانی و غیردرمانی و معیشتی و اشتغال دچار مشکلات جدی هستند تأکید کرد.

دیدگاه خود را بنویسید