سر خط خبرها:

مهار نشتی خط لوله فاز ۱۶ پارس جنوبی

فکرشهر: نشتی در بخشی از خط لوله فاز ۱۶ پارس جنوبی، به طور کامل مهار شده و علت حادثه درحال بررسی است.

به گزارش فکرشهر و به نقل از شانا؛ معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به وقوع حادثه نشتی در بخشی از خط لوله فاز ۱۶ پارس جنوبی، گفت: این حادثه با بستن خروجی‌های سکو بطور کامل مهار شده و علت حادثه درحال بررسی است.

یحیی رشیدی درباره این حادثه گفت: این خط لوله دی‌ماه پارسال (۹۷) دچار پارگی و بلافاصله اقدام برای علت‌یابی و برنامه ریزی تعمیر آن آغاز شد و در نهایت ۲۳ مهرماه تعمیر خط پایان یافت.

وی افزود: این خط با دبی برنامه‌ریزی شده از تاریخ پنجم آبان‌ماه امسال با فشار نرمال در سرویس قرار گرفت و امروز بار دیگر در فاصله حدود دو کیلومتری از محل حادثه قبلی دچار نشتی شد.

 رشیدی با بیان اینکه علت حادثه نشتی بعد از بررسی لوله در کف دریا مشخص و برنامه تعمیر احتمالی آن ارائه خواهد شد، تصریح کرد: درحال حاضر خروجی‌های سکو بسته شده و با افت کامل فشار گاز، نشتی بطور کامل مهار شده است.

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس همچنین گفت: با اعزام تیم‌های غواصی به محل، در روز چهارشنبه میزان خسارت مشخص و براساس آن برنامه تعمیر ارایه می‌شود.

بر اساس این گزارش، خط لوله فاز ۱۶ پارس جنوبی روز سه شنبه دچار نشتی شد که با انجام اقدام‌های کنترلی بر روی سکو، نشتی این خط لوله به طور کامل مهار شد.

دیدگاه خود را بنویسید