سر خط خبرها:

بدسوزی فلر پتروشیمی منجر به آلودگی شدید هوای عسلویه شد

فکرشهر: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهرگفت: بدسوزی شدید یک فلر از پتروشیمی‌های مستقر در عسلویه طی ۲ روز گذشته منجر آلودگی شدید هوا در منطقه شده است.

به گزارش فکرشهر، فرهاد قلی‌نژاد روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این مشکل در یکی از پتروشیمی‌های بزرگ عسلویه به دلیل مشکلات فرایندی موجب آلودگی شدید هوا در منطقه شده که با پیگیری‌های صورت گرفته اقدام‌های فوری و کنترلی از سوی این واحد پتروشیمی با تاکیدهای لازم در حال انجام و تا چند ساعت آینده براساس اعلام متولیان پتروشیمی متوقف خواهد شد.

وی بیان کرد: رخدادهای بدسوزی فلرها در عسلویه یکی از مهمترین منابع آلاینده هوا در منطقه بوده که در سند تدوین شده کاهش آلودگی هوای عسلویه و کنگان راهکارهای اجرایی و فنی حذف و کاهش فلر ارائه شده و باید از سوی متولیان مورد پیگیری و اقدام قرار گیرد.

قلی‌نژاد ادامه داد: همچنین هرگونه ایجاد فلرینگ و بدسوزی فلر که موجب ایجاد آلودگی هوا شود غیرقانونی و سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری های قضایی را در این خصوص انجام خواهد داد.

وی تاکید کرد: موضوع کاهش آلاینده های عسلویه و کنگان یکی از مهمترین مسائل زیست محیطی استان بوشهر است که پیگیری آن از  اولویت‌های مهم سازمان حفاظت محیط زیست و نیازمند همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی و مسئول است.

دیدگاه خود را بنویسید