سر خط خبرها:
نگرخواهی اختصاصی «فکرشهر» (1)

اولویت های فرماندار جدید دشتستان از دیدگاه «محمدباقر سعادت»

فکرشهر:  روز دوشنبه ـ 26 شهریورماه 1398 ـ  بود که فتح اله نوروزی به عنوان سرپرست فرمانداری دشتستان معرفی شد و در آیین معارفه اش، استاندار بوشهر تاکید کرد که وی، قطعا فرماندار هم خواهد شد.  به گزارش «فکرشهر»، هر چند با گذشت نزدیک به دو ماه، هنوز حکم فرمانداری نوروزی صادر نشده، ولی با تاکیدی که استاندار بوشهر داشت، می توان به یقین گفت که فتح اله نوروزی، دومین فرماندار دشتستان در دولت های حسن روحانی خواهد شد؛ فرمانداری که بعد از حدود 6 سال معرفی می شود، چرا که در 4 سال دولت یازدهم و یک سال نخست دولت دوازدهم، «ارسلان زارع» فرماندار دشتستان بود و پس از وی نیز، فرمانداری به مدت حدود 8 ماه به صورت سرپرستی اداره می شد و اکنون و پس از حدود 6 سال، فرمانداری جدید برای این بزرگ ترین شهرستان استان بوشهر معرفی شده است. در سال 1393 و پس از معارفه ارسلان زارع در دشتستان، پرونده ای در «فکرشهر» برای وی گشودیم و از صاحب نظران و کارشناسان در حوزه های مختلف و عموم مردم خواستیم به این سوال پاسخ دهند که «اولویت یا اولویت های فرماندار جدید شهرستان دشتستان، چه باشد؟»؛ پرونده ای که تا آخرین سال حضور ارسلان زارع نیز گش.ده بود و هر سال با بررسی عملکرد وی در حوزه های مختلف و انتشارش در «فکرشهر» ادامه می یافت.  از آن جایی که «فتح اله نوروزی»، به زودی حکم فرمانداری برای دشتستان را دریافت خواهد کرد، چنین پرونده ای را برای وی نیز گشوده ایم و در «فکرشهر» از عموم مردم و کارشناسان و صاحب مظران در حوزه های مختلف پرسیده ایم: ـ اولویت یا اولویت های فرماندار جدید شهرستان دشتستان، چه باشد؟ ـ به نظر شما فتح اله نوروزی چه کاری را در دشتستان، در اولویت اقداماتش قرار دهد؟ ـ شما برای مشکلات شهرستان و اولویت هایی که مد نظرتان است، چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟

فکرشهر ـ محمدباقر سعادت*: به نظر من اولویت های آقای فرماندار بهتر است مسایل زیر باشد:

یکی بحث اشتغال جوانان است. باید دید برای این قضیه چه تلاشی می کنند و چه راهکاری می توانند داشته باشند؛ این یکی از اولویت هاست که قطعا مورد توجه و درخواست جوانان نیز است.

اولویت بعدی، مساله آب پایدار است. ما معتقدیم که بعد از اکسیژن و تنفس، به آب برای بقا و ادامه حیات انسان ها نیاز داریم و لذا آب یک اولویت است. 

پس از این دو، بحث درمان در دشتستان مطرح می شود. سر و سامان دادن به نقیصه هایی که در حوزه درمان وجود دارد؛ به گونه ای این قضیه دنبال شود که ما بتوانیم وضعیت درمانمان را هم در تجهیزات و هم مباحث درمانی، تغییر دهیم. در بحث امکانات اتفاقات خوب و بزرگی رخ داده؛ بیمارستان 17 شهریور در حال انجام است و همین طور بیمارستان مهر برازجان که دیگر بیمارستان جنرال شدنش قطعی است و دستور اکید رییس سازمان روی آن داده شده که سریعا بررسی کنند و بخش های دیگری هم به آن اضافه کنند و از ظرفیت های آن استفاده شود. پلی کیلینک تامین اجتماعی که در بهمن ماه در 4 هزار متر به بهره برداری می رسد و سایر موارد و حوزه های مدیریتی و پرسنلی در بخش درمان، بیشتر مطرح است.

مسایل آموزشی هم یکی از دغدغه هایی است که حتما باید به آن پرداخته شود. آموزش هم در سطح دانشگاه و هم مدارس که بتوانیم شاهد ارتقای علمی باشیم؛ همه اش این نباشد که کلاس های ما کولر و وسایل سرمایشی و گرمایشی داشته باشد؛ این ها خیلی مهم است ولی مهم تر از آن، نگاه به آموزش و ارتقای علمی باشد. بتوانیم کاری کنیم که سالانه در کنکورها رتبه خوب داشته باشیم و قبولی دانشگاه های دولتی؛ در المپیادها بتوانیم کسب مقام کنیم. 

اولویت بعد، توجه خاص به حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی به خصوص در بحث خرما که محصول اصلی شهرستان ماست؛ اگر بتوانیم صنایع تولیدی و تبدیلی آن را هم رونق دهیم.

در حوزه هنری و ورزشی، هنوز خیلی کار داریم و نیازمند حمایت هستیم. این ها به نظر من اولویت هایی است که مهم است و البته توجه به راه ها هم مهم است؛ ولی موارد فوق، اهمیت بیشتری دارند، چرا که همه مسیرهای دشتستان اتوبان است؛ مسیر برازجان به مرکز استان، به دیلم و گناوه و حتی جنوب استان و فارس، اتوبان است. هر چند در مسیرهای فرعی دشتستان که از گذشته مانده، مسیرهایی هستند که به تعریض و رفع نقاط حادثه خیز و پیچ های خطرناک نیاز دارند؛ مثل محور نمازگاه به تنگ ارم یا دالکی تا سعدآباد. 

*نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی

 

 

دیدگاه‌ها

ناشناس

تکمیل پروژه مهم بیمارستان هفده شهریور  و دیگر طرحها ی درمانی نیمه کاره  رها شده در شهربرازجان و  تلاش برای ساخت طرح های صنعتی اشتغال زا در شهرستان مهمترین اولویت برنامه‌های فرماندار و مدیران شهرستان باید قرار بگیرد.متاسفانه وضعیت اشتغال و درمان برازجان بسیار بد و غیر قابل دفاع است.

كاروانسرا مشيرالملك

درود بر رسانه وزين فكر شهر، جناب سعادت اي كاش در صحبت هاي خود اشاره اي هرچند كوچك به دژ ويران برازجان هم ميكرديد كه شايد يكي از تنها  بازماندگان گذشته برازجان هستش افسوس و صد افسوس.....

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید