سر خط خبرها:
اختصاصی «فکرشهر»

کیک های آلوده به قرص های مسموم کننده در استان بوشهر؛ شایعه یا واقعیت؟

فکرشهر- محمدزاده فرد: در هفته اخیر، کلیپی در فضای مجازی پخش شده که در آن، کیک هایی مسموم کننده را نشان می دهد؛ کیک هایی حاوی قرص هایی که منجر به مسمومیت افراد می شوند...

فکرشهر- محمدزاده فرد: در هفته اخیر، کلیپی در فضای مجازی پخش شده که در آن، کیک هایی مسموم کننده را نشان می دهد؛ کیک هایی حاوی قرص هایی که منجر به مسمومیت افراد می شوند.

تعدادی از خانواده های دانش آموزان در تماس با «فکرشهر» اظهار کردند که این نوع کیک ها در سطح استان بوشهر پخش شده است و درون آن ها قرص وجود دارد که باعث مسمومیت می شود. برای روشن شدن موضوع با مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پززشکی بوشهر گفت و گو کردیم. 

سید مجید حسینی با رد این موضوع به «فکرشهر» گفت: کیک ها قطعا در دمای خاصی پخته می شوند و اگر قرار باشد قرصی در خمیر کیک قرار داده شود، آن قرص تغیر رنگ و شکل خواهد داد و این طور نیست که قرص سالمی را درون کیک قرار بدهی و بعد از پخت آن را سالم بیرون بیاوری. 

وی درباره کلیپ منتشر شده گفت: من هم این کلیپ را دیده ام؛ اول گفتند کیک ترکیه ای است و بعد گفتند نه در ایران بوده و حالا هم که گفته می شود در استان بوشهر بوده است.

حسینی بیان کرد: متاسفانه شایعاتی از این قبیل زیاد است و از هر کسی بپرسی اتفاقی برای خودش نیفتاده و می گوید بچه فلانی بوده یا دوست یا همسایه یکی از فامیل هایمان بوده است؛ اما من اعتقادم این است تا زمانی که برای موضوعی دلیل مستند و منطقی نداریم، نباید درباره آن صحبت کنیم.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پززشکی بوشهر با تاکید بر اینکه هر روز یک شایعه جدید در فضای مجازی منتشر می شود، گفت: اگر کسی مورد آلوده ای سراغ دارد و چنین کیکی به دستش رسیده، به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کند؛ من شخصا آن را بررسی و نتیجه را به عموم مردم اعلام می کنم.

دیدگاه‌ها

ناشناس

چه توجیهات مسخره ای جناب اقای مسول محترم عقل کل اول اینکه شماها از موضوعاتی که پیش میاد طفره می روید دوم اینکه تولید کیک دو مرحله ای نیست که یکباره پخته شود و درجا بسته بندی شود باید چندین مرحله رو پشت سر بگذارد سوم اینکه مثل شما مثل پلیسی هست که که می گه خودتون برید دزد رو بگیرید بیارید تا من به حسابش برسم پس شما چکاره ای اونجا مگه نه داری از بیت النال حقوق دریافت می کنی بابت همین کارپنجم اینکه شما از کنار مسایل خیلی زود و راحت عبور می کنید ششم اینکه شما مسول هستی باید پیگیری نمایید نه دانش اموز بیچاره دبستانی وووو ....

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید