سر خط خبرها:

استان بوشهری ها در چه شاخه هایی مهارت افزایی شدند؟

فکرشهر: مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در هفت ماهه سال جاری ۱۷ هزار نفر در استان بوشهر مهارت افزایی شدند.

به گزارش فکرشهر از مهر، عبدالمجید دراهکی ظهر چهارشنبه در شورای اداری آموزش فنی و حرفه ای استان با بیان اینکه توسعه عدالت اجتماعی در حوزه مهارت آموزی یکی از ضرورت های امروز جامعه است، اظهار داشت: با توجه به تمرکز مراکز آموزشی و سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای برروی مراکز ثابت و سیار شهری عملکرد در این بخش معادل ۱۰۴ درصد محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه ۵۴ درصد آموزش ها از طریق آموزش مبتنی بر سهم مشارکتی نوع دوم و تفاهم نامه های بدون هزینه است، افزود: ۴۵ درصد از آموزش‌ها مهارتی در خوشه صنعت، ۳۲ درصد خوشه خدمات ۱۴ درصد فرهنگ و هنر و ۵ درصد در حوزه کشاورزی و ۴ درصد در حوزه مهارت آموزی ویژه ارایه شده است.

دراهکی با بیان اینکه سیاست سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مدیریت محلی آموزش‌ها و برنامه‌ریزی متناسب با ظرفیت‌های هر منطقه است، اظهار داشت: روسای مراکز و کارشناسان مشاوره و هدایت شغلی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای باید با نیازسنجی در بازار کار شهرستان‌های خود ظرفیت‌های ترویج مهارت‌آموزی را شناسایی و دوره‌های آموزشی هم‌راستا با آن نیاز ها برگزار شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با تاکید بر اینکه پتانسیل‌های خوبی برای اشتغال‌زایی در استان بوشهر وجود دارد، تصریح کرد: اگر قرار است در استان بوشهر شاهد توسعه باشیم، مادامی که تدارک لازم در نیروی انسانی و مهارت‌های مورد نیاز در این نیروها نباشد، توفیق حاصل نخواهد شد.

دراهکی با انتقاد از اینکه بسیاری از جوانان نگاه به پشت میزنشینی و مدرک گرایی دارند، اظهار کرد: باید عدم پشت میزنشینی و مدرک گرایی در جامعه فرهنگ سازی شود چرا که مهارت افزایی بسیاری از مشکلات اجتماعی را کاهش می‌دهد.

وی آموزش فنی و حرفه‌ای را از ارگان‌های بسیار مهم و تاثیرگذار در کشور دانست و بر حمایت همه دستگاه های اجرایی از توسعه مهارت آموزی در کشور تاکید کرد

دیدگاه خود را بنویسید