سر خط خبرها:

استخراج کننده ارز مجازی قاچاق در گناوه جریمه شد

فکرشهر: رئیس اداره تعزیرات حکومتی گناوه گفت: فردی که در این شهرستان با استفاده از ۲۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال و ۱۳ دستگاه پاور اقدام به تولید ارز مجازی بصورت قاچاق می‌کرد، محکوم و جریمه شد.

به گزارش فکرشهر، رضا آریافر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: این فرد توسط ماموران پلیس آگاهی دستگیر و با تشکیل پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شده بود.

اظهار داشت: با رسیدگی شعبه اول ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات شهرستان گناوه و احراز تخلف، متهم به ضبط دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال قاچاق و پاورها و پرداخت ۶۰۵ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم  شد.

وی یادآورشد: حکم صادره قطعی و توسط این شعبه اجرایی شده‌است.

پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد، اما در سال‌های اخیر دستگاه‌هایی مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین به مصرف بالای برق نیاز دارد به گونه‌ای که استخراج هر واحد بیت‌کوین نیاز به تولید ۷۲ مگاوات ساعت برق است.

با توجه به قیمت نازل برق در ایران، بسیاری از استخراج‌کنندگان اقدام به استخراج ارز دیجیتال با برق ارزان می‌کنند، این در حالی است که ارز دیجیتال تولید شده با این برق رایگان به بالاترین نرخ در جهان خرید و فروش می‌شود.

شهرستان ساحلی گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

دیدگاه‌ها

عزیزی

لطفا اول مقررات رو بخوانید بعد این گونه گزارش دهید. این کار در ایران قانونی است، و ضبط دستگاه ایشان غیر قانونی است چون ایشان مصرف کننده است. و اینکه هنوز مراحل اخذ مجوز اتمام نرسیده و وزارت صمت و گمرک کوتاهی کردند تا الان. هنوز گمرک اجازه ورود دستگاه نداده در صورتی که چند سال قبل دولت این صنعت رو پذیرفته.... این سخت گیری ها فقط برای انحصار استخراج به دولت و اطرافیان دولت است و بس....  

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید