سر خط خبرها:

مقابله با هجمه‌های فرهنگی نیازمند روش‌های هوشمندانه است

فکرشهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهرگفت: بکارگیری روش‌های هوشمندانه از سوی روحانیون برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان امری ضروری است.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در دوره مقدماتی آموزش توانمندسازی روحانیون مستقر در استان بوشهر که با حضور ۱۰۰ روحانی برگزار شد افزود: مبلغان از حیث اینکه مردم را به دیانت، تقوا، معنویت و ولایتمداری هدایت می‌کنند دارای جایگاهی والا هستند.

وی بیان کرد: در این راستا برگزاری دوره‌های توانمندسازی می‌تواند از اهمیت بسیار بالایی در افزایش توانمندی روحانیون برخوردار است.

صفایی بوشهری با اشاره به نقش طهارت باطن و تزکیه در تقویت و تکامل ایمان افزود: کسی که با خداست و طهارت باطن دارد همیشه آرام است و هیچ حزن و اندوهی به وجودش راه پیدا نمی‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر نیز گفت: درس اخلاق و اهمیت عمل بر اساس وظیفه، تبیین طرح تحول اجتماعی مسجدمحور، تبیین آموزش و توانمندسازی روحانیون و تبیین طرح امامت از موضوعات مهمی هستند که در این دوره آموزشی تبیین می‌شوند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی افزود: در دوره‌های توانمندسازی آخرین و جدیدترین روش‌ها برای روحانیون مستقر تبیین و همچنین طرح‌های سازمان در راستای تقویت کارکرد و جایگاه فرهنگی روحانیون تشریح می‌شود.

وی یادآورشد: دشمنان از چند دهه قبل، شخصیت، هویت و سبک زندگی ایران اسلامی و به ویژه جوانان هدف قرار دادند که برهمین اساس مقابله هوشمند با این هجمه‌های فرهنگی  از رسالت‌های مهم شبکه تبلیغی است.

در بخشی از این دوره آموزشی نشست پرسش و پاسخ برگزار و روحانیون مستقر به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پیرامون حوزه تبلیغ پرداختند.

دیدگاه خود را بنویسید