سر خط خبرها:

تیم هندبال ستارگان دشتستان، در آستانه‌ انصراف از لیگ برتر هندبال کشور

فکرشهر: تیم هندبال ستارگان دشتستان که برای نخستین بار در تاریخ ورزش دشتستان به عنوان نماینده‌ این شهرستان در یک لیگ سطح اول ورزش کشور حضور پیدا کرده در میانه‌ی راه مسابقات به خاطر تنگناهای مالی در آستانه‌ انصراف از ادامه‌ی بازی ها قرار دارد...

فکرشهر: تیم هندبال ستارگان دشتستان که برای نخستین بار در تاریخ ورزش دشتستان به عنوان نماینده‌ این شهرستان در یک لیگ سطح اول ورزش کشور ـ لیگ برتر هندبال کشور ـ حضور پیدا کرده در میانه‌ی راه مسابقات به خاطر تنگناهای مالی در آستانه‌ انصراف از ادامه‌ی بازی ها قرار دارد.

به گزارش «فکرشهر»، متن بیانیه‌ مدیرعامل این باشگاه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مردم شریف دشتستان، اهالی خونگرم برازجان و هواداران متعصب و ورزش دوست تیم هندبال ستارگان دشتستان در سوپر لیگ برتر هندبال کشور

با سلام و احترام 

خداوند متعال را شاکر و سپاسگزاریم که توفیقی نصیبمان شد در عرصه‌ای وارد شویم که حضور در آن از نیکوترین فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و نمونه‌ی شایسته‌ای از خدمت بی‌منت به جوانان رشید، پراستعداد و افتخارآفرین خطه‌ی قهرمان‌پرور دشتستان بزرگ است.
بدون هیچگونه تردیدی پوشیدن ردای خدمت در عرصه‌ی ورزش فرصتی است بس بزرگ زیرا جوانان رشید دشتستان بزرگ و برازجان زیبا آنقدر مستعد و توانمندند که هرگاه کوچکترین روزنه و فرصتی برای به نمایش گذاردن استعدادهای ناب و شگرفشان بیابند میدان مبارزه را به شکل شگفت‌انگیزی جولانگاه درخشش و دلاوری خود می‌کنند. در سرزمینی با چنین استعدادهای شگرف، باید بسیار خوش اقبال باشیم که توفیق بیابیم لباس خدمت در عرصه‌ی پاک و منزه ورزش را بر قامت خویش ببینیم. از اینکه این اقبال نصیبمان شده و سالها در قالب باشگاه فرهنگی-ورزشی و به‌خصوص تیم هندبال ستارگان دشتستان در راهی قدم بر می‌داریم که عرصه‌ای شده برای درخشش جوانان این شهر و دیار، خدا را شاکریم. حضور به عنوان نماینده‌ی جامعه‌ی ورزش دشتستان در عرصه‌ی رقابتهای باشگاهی کشور و صعود به بالاترین سطح این رقابتها و حضور نسبتا خوب در سوپرلیگ هندبال ایران که نتیجه‌ی روشن آن توسعه‌ی ورزش در دشتستان و ظهور استعدادهای ناب ورزشی، قرار گرفتن نام برازجان و دشتستان در کنار شهرهای بزرگ و فعال در رشته‌ی پرتحرک هندبال، معرفی شایسته از ورزشکاران و ورزش‌دوستان دشتستانی در سطح استان و کشور در قالب برنامه‌های پخش زنده‌ی تلویزیون سراسری ورزش و استان های مختلف کشور، گرایش نوجوانان و جوانان این دیار به سمت ورزش، حضور پرشکوه و ایجاد حس همدلی و وفاق در میان علاقه‌مندان ورزش با تشکیل اجتماع بیش از دو هزار نفری در سالن امام خمینی(ره) و معرفی فرهنگ غنی دشتستان به عموم هموطنان و بسیاری پیامدهای مثبت دیگر اتفاق بزرگی است که جز با اراده‌ی جمعی میسر نمی‌شد و ادامه‌ی این مسیر پرافتخار نیز جز با همت جمعی میسر نخواهد بود.

در سال های گذشته لطف همراهی مردم ورزشدوست، اهالی ورزش و مسئولین تلاشگر شهرستان با مجموعه‌ی باشگاه ستارگان دشتستان سبب شد امروز تمام ایران شاهد درخشش جوانان هندبالیست دشتستانی در قالب فرصت استثنائی پخش مستقیم مسابقات از سالن امام خمینی(ره) برازجان باشند و با لطف خدا و حمایت ورزش‌دوستان در سال اول حضور در سوپرلیگ هندبال کشور این تیم در موقعیتی قرار دارد که از شانس بالایی برای باقی ماندن در جدول مسابقات برخوردار است اما آنچه از حد توان خارج گردیده و یارای رقابت را از این جوانان افتخار آفرین گرفته، مشکلات و تنگناهای مالی است.
آنجا که در ابتدای فصل علیرغم رایزنی‌های فراوان با صنایعی مانند شرکت سیمان دشتستان موفق به جلب حمایت این عزیزان نشدیم اما جلسات متعدد و پردامنه با عزیزانی همچون اعضای محترم شورای اسلامی شهر برازجان، مهندس محمدی شهردار محترم برازجان، دکتر زارع و مهندس نوروزی فرمانداران سابق و فعلی دشتستان، جناب بهروزیان‌فرد مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان، جناب آقای سعادت نماینده‌محترم مجلس، جناب آقای خورشیدی معاون محترم سیاسی و جناب دکتر ستوده معاون عمرانی استاندار و نیز جناب مهندس گراوند استاندار پرتلاش بوشهر و قول های قطعی که برای کمک به تیم هندبال ستارگان دشتستان دریافت کردیم سبب شد برای حضور در سوپرلیگ هندبال ایران درنگ نکنیم و با اینکه تنها کمتر از 10 روز به شروع مسابقات فرصت داشتیم در این رویداد مهم حاضر شویم. با اینکه براورد اولیه‌ی باشگاه نشان می‌داد حضور شایسته در سطح لیگ برتر هندبال (نه برای قرار گرفتن در کورس قهرمانی که دستکم نیازمند دو میلیارد تومان تامین اعتبار بود) با مشورت مسئولین استان تصمیم گرفتیم با حداقل ها وارد مسابقات شویم که البته برای حضور آبرومند و حفظ سهمیه‌ی دشتستان و استان بوشهر در این سطح از رقابتها حداقل به تامین حدود یک میلیارد تومان بودجه نیازمند بوده و هستیم.
علیرغم تمام تردیدها وقتی با مصوبه‌ی حمایتی 250 میلیون تومانی با عنایت اعضای محترم شورای شهر برازجان و قول های حمایتی اداره کل ورزش و جوانان، معاونین استاندار و شخص استاندار محترم مواجه شدیم، یاعلی گفتیم و قدم در میدان رقابت گذاردیم اما امروز که پس از گذشت ۸ هفته از مسابقات و با انجام 7 بازی، نماینده‌ی دشتستان از شانس بالایی برای بقا در لیگ برتر هندبال برخوردار است و درحالیکه تنها چند هفته تا پایان این مسابقات باقی مانده، عدم تحقق وعده‌های ابتدای فصل سبب شده توانی برای ادامه‌ی حضور باقی نماند چرا که پرداخت 120 میلیون تومانی مجموعه‌ی شورای شهر و شهرداری (که درصد اندکی از قرارداد بازیکنان را پوشش داد) و کمک 65 میلیون تومانی مجموعه‌ی استانداری و اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر (که بخش عمده‌ی آن صرف پرداخت هزینه‌ی ورود به مسابقات گردیده) حتی جوابگوی 20 درصد هزینه‌های جاری حضور در لیگ برتر هندبال کشور هم نبوده است!
در این مدت اعضای هیئت مدیره‌ی باشگاه ستارگان دشتستان از حداکثر توان خود برای پرداخت هزینه‌ها استفاده کرده‌اند، بازیکنان شایسته‌ی تیم تمام تنگناهای مالی باشگاه را به عشق مردم و با حجب و حیای همیشگی خود تاب آورده‌اند اما فشار مشکلات آنچنان بالاست که دیگر نمی‌توان ادامه داد. هزینه‌های سرسام‌آور اعزام تیم به بازیهای خارج از خانه، هزینه سنگین قراردادهای بازیکنان در لیگ برتر در کنار هزینه‌های سرسام‌آور تامین وسایل و ملزومات ورزشی، اسکان بازیکنان شهرستانی تیم، مسابقات خانگی و... چنانکه اسناد مالی هزینه‌های صورت گرفته در ماههای اخیر نشان می‌دهد از ظرفیت و توان مجموعه‌ی باشگاه فراتر رفته و امکان ادامه‌ی مسیر را از ما سلب نموده است.

نیک می‌دانیم علیرغم همه حمایت های ارزشمند این عزیزان شرایط برای رسیدن به حداقل های حضور در چنین رقابت های حساس و پرهزینه فراهم نگردیده است و از طرفی عدم تحقق برخی از همین وعده‌های حمایتی ابتدای فصل هم  سبب شده از ادامه‌ی مسیر ناتوان بمانیم و چنانچه شورای محترم شهر و شهرداری برازجان، مجموعه‌ی فرمانداری دشتستان و استانداری محترم بوشهر و اداره کل محترم ورزش و جوانان استان یاریمان نکنند حتی حضور در نخستین مسابقه‌ی آینده تیم نیز امکان‌پذیر نیست و متاسفانه باید اذعان داشت با انصراف از ادامه‌ی مسابقات، امتیاز حضور در لیگ برتر که با خون دل خوردنهای فراوان و تلاشهای بی‌وقفه‌ی بازیکنان، کادر فنی و عوامل اجرایی باشگاه، فعالان دلسوز اجتماعی، دلسوزان ورزش، رسانه‌های وزین شهرستان و با حمایتهای مسئولین وقت شهرستان و استان به دست آمده به راحتی از دست خواهد رفت و نماینده‌ی استان بوشهر باید به فکر حضور در رقابتهای لیگ‌های پایین‌تر در فصل آینده‌ باشد...

با تقدیم احترام
مهدی بهبهانی- مدیرعامل باشگاه فرهنگی- ورزشی ستارگان دشتستان»

دیدگاه‌ها

Setaregan.dashtestan_fp

متاسفم واسه مسئولین شهر و استانم . متاسفم...

حسن مجیدی پور

تشکر از شورای فعال شهر که جور دیگر مدیران را هم می کشند کجا هستتند مدیران شهرستانی و استانی . چرا دیگر شهرداری های شهرستان کمک نمی کنند مگر این تیم  ستارگان دشتستان نام ندارد. استاندار محترم واقعا این استان سرتاسر پول نمیتواند یک تیم لیگ برتری را حمایت کند . این استانهای شمالی چی دارند که چند تا تیم فوتبال را با هم ساپورت می کنند که شما نمی توانید.

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید