سر خط خبرها:

همایش روز جهانی معلولین در گناوه برگزار شد

فکرشهر: همایش روزجهانی معلولین به مناسبت این روز جهانی، درسالن خلیج فارس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گناوه برگزار شد،

به گزارش فکرشهر از مهر، مختار حمیدی رئیس اداره بهزیستی شهرستان گناوه بعد از ظهر پنجشنبه در این همایش بابرشمردن توانایی‌ افراد معلول وکسب موفقیت‌های آنها در عرصه‌ها و فعالیت های علمی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی اظهار داشت: معلولین با وجود معلولیت موانع پیش رو خود را با تقویت اعضای سالم بدن خود برداشته و مشکلات را پشت سر می‌گذارند و توانمندی های خود را به اثبات رسانده اند.

وی با اشاره به اینکه بهزیستی مختص افراد معلول نیست گفت :بهزیستی قبل از تولد با مشاوره و آزمایش رایگان ژنتیک تا بعد از مرگ که خدمات حمایتی به خانوارهای بی سرپرست ارائه می دهد حامی و مددکار همه اقشار جامعه درکنار خدمات به معلولین است.

 سروش گرمسیری معاون عمرانی فرماندار شهرستان گناوه نیز ضمن تبریک روز جهانی معلولین توانایی معلولین را ستودنی دانست و آمادگی همکاری همه جانبه مجموعه مسئولین ارشد شهرستان درفرمانداری با بهزیستی و معلولین را اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به کسب مدال‌های مختلف و رنگارنگ معلولین ورزشکار در میادین ورزشی کشوری و جهانی که بیش از ۹۵ درصد از کل افتخارات ورزشی کسب شده در سطح استان از شهرستان گناوه است گفت: این امر مایه سرافرازی و گویای توانمندی معلولین است و آرزوی موفقیت در تمام زمینه ها برای معلولین دارم.

این همایش با اجرای گروه‌های سرود ناشنوایان، کم توانان ذهنی، تئاتر، نواختن ارگ توسط معلول نابینا و پیانو توسط معلول جسمی و دیگر برنامه های شاد ادامه یافت و درنهایت با اهدای لوح یادبود از مددکاران واحد توانبخشی اداره بهزیستی و مراکز تحت نظر اداره بهزیستی تقدیر شد.

دیدگاه خود را بنویسید