سر خط خبرها:

تماشاخانه سیار کانون میهمان مناطق کم برخوردار استان بوشهر

فکرشهر: تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با فیلم های جدید به مناطق کم برخوردار استان بوشهر سفر می کند.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، در این سفر تعدادی از فیلم‌های جدید کانون به همراه انیمیشن بلند سینمایی «آخرین داستان» برای کودکان و نوجوانان این مناطق به نمایش گذاشته می‌شود.

تماشاخانه سیار کانون از 15 تا 21 آذر راهی استان بوشهر می‌شود تا به نمایش انیمیشن‌های «گرگم و گله می‌برم» امیرهوشنگ معین و «زری‌زری کاکل زری» مهین جواهریان، فیلم بلند سینمایی «ضربه فنی» غلامرضا رمضانی و انیمیشن بلند سینمایی «آخرین داستان» اشکان رهگذر برای کودکان و نوجوانان کم‌برخوردار هفت منطقه از استان که فاقد سینما هستند، بپردازد.

این آثار به مدت یک هفته در دو سانس 18 و 21در  مناطق اهرم، خورموج، کاکی، بُردخون، نخل تقی، سیراف و عسلویه بر روی تماشاخانه سیار کانون به نمایش گذاشته می‌شود.

بر اساس این خبر، انیمیشن "گرگم و گله می‌برم" تاکنون بیش از 35 حضور بین‌المللی و شش جایزه بین‌المللی از جمله جایزه اول جشنواره فیلم ماراتن یونان را در کارنامه خود ثبت کرده است.

"زری زری کاکل زری" نیز تاکنون دو جایزه از جشنواره فیلم رشد و جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان دریافت کرده است.

انیمیشن بلند سینمایی «آخرین داستان» نیز نماینده اسکار ایران در 2020، تاکنون موفق به دریافت 11 جایزه بین‌المللی داخلی و خارجی همچون تندیس طلایی بهترین اثر بلند در بخش بین‌الملل و تندیس طلایی بهترین اثر بلند در مسابقه ایران یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران، شده است.

این اثر 120 دقیقه‌ای که داستان آن برداشتی آزاد از داستان «ضحاک» از پایان حکومت «جمشید» تا آغاز حکومت «فریدون» است در راستای حمایت از هنر صنعت انیمیشن هم‌زمان با اکران عمومی، در سینماهای کانون شهرهای ساری و بوشهر نیز به نمایش در می‌آید.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنین در این سفر هدایای فرهنگی همچون کتاب و نوشت‌افزار را برای تماشاگران کودک و نوجوان در مناطق کم‌برخوردار در نظر گرفته است.

دیدگاه خود را بنویسید