سر خط خبرها:

کشف و ضبط ۱۶ دستگاه استخراج بیت کوین در جزیره خارگ

فکرشهر: فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر از کشف ۱۶ دستگاه ماینر در جزیره خارگ خبر داد.                                 

به گزارش «فکرشهر» از پلیس، سرهنگ ابراهیم عرب زاده در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی اعلام اخباری مبنی بر اینکه دو نفر در یکی از محله های شهر خارگ، در منزلشان اقدام به نگهداری و استفاده غیرقانونی از دستگاه استخراج ارز دیجیتال می کنند بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران انتظامی بخش خارگ قرار گرفت. 

وی افزود: ماموران پس از بررسی موضوع و انجام تحقیقات میدانی محل های مورد نظر را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی به محل های مورد نظر اعزام شدند.

این مقام انتظامی بیان کرد: در بازرسی از دو باب منزل جمعا تعداد ۱۶ دستگاه ماینر که به صورت غیرقانونی با استفاده از برق شهری مورد استفاده قرار می گرفت کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر با اشاره به اینکه برابر اعلام نظر کارشناسان ارزش این کشفیات ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعلام شد، گفت: در این رابطه دو نفر دستگیر شدند که پس از انجام تحقیقات و تشکیل پرونده در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند. 

 سرهنگ عرب زاده با اشاره به اینکه پلیس به هیچ وجه اجازه نخواهد داد تا امنیت و آرامش جامعه مختل شود از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

مقابله با قاچاق این دستگاه‌ها به ‎صورت ویژه و مشترک در دستورکار اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی، امنیت اقتصادی و اداره تعزیرات حکومتی قرار دارد و با جدیت با اخلالگران اقتصادی برخورد می‌شود.

بر اساس این گزارش، ماینینگ هر واحد بیت‌کوین اندازه ۲۸ مشترک، برق مصرف می‌کند. گفته می‌شود ماینینگ هر بیت‌کوین ۷۲ هزار کیلووات ساعت برق مصرف می‌کند که به اندازه مصرف ۲۸ مشترک است. تعداد افرادی که بیت کوین استخراج می کنند به تازگی افزایش پیدا کرده و می‌تواند به ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ مگاوات نیز برسد.

دیدگاه خود را بنویسید