سر خط خبرها:

فردا؛ اعلام نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس استان بوشهر در هیات نظارت

فکرشهر: سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر گفت: با پایان بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در هیات نظارت بر انتخابات تا آخر وقت امروز، فردا نتایج به داوطلبان اعلام می‌شود.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، خلیل رضایی بیان کرد: هیات نظارت بر انتخابات استان و هیات مرکزی نظارت از اول دی به طور مشترک بررسی صلاحیت همه داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم را چه آن‌ها که در هیات اجرایی تائید صلاحیت شده بودند و چه آن‌ها که این هیات صلاحیتشان را رد کرده بود آغاز کردند که زمان بررسی ساعت ۲۴ امشب (شنبه ۲۱ دی) پایان می‌یابد.

وی افزود: هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نتیجه بررسی صلاحیت‌ها را در آخرین ساعات امروز به ما اعلام می‌کند که به صورت محرمانه به فرمانداری‌ها اعلام خواهیم کرد و فرمانداری‌ها نیز این نتیجه را محرمانه به همه داوطلبان چه کسانی که تایید صلاحیت شده‌اند و چه کسانی که صلاحیتشان تایید نشده، اعلام می‌کنند.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر ادامه داد: صلاحیت داوطلبان با توجه به شاخص‌های قانونی که در ماده ۵۰ قانون انتخابات مجلس آمده، استعلام از مراجع چهارگانه و تحقیقات محلی که به دقت صورت گرفته، بررسی شده و تلاش کرده‌ایم که عدالت رعایت شود وحقی از کسی ضایع نشود.

وی بیان کرد: کسانی که هم در مرحله اول یعنی هیات اجرایی و هم مرحله دوم یعنی هیات نظارت رد صلاحیت شده‌اند، اجازه شکایت ندارند، اما افرادی که صلاحیتشان در هیات اجرایی تایید شده و در مرحله نظارت رد صلاحیت شده‌اند، از فردا صبح می‌توانند اعتراض خود را همراه با مستندات به همکاران ما که در استانداری مستقر هستند ارائه کنند.

رضایی گفت: این شکایت‌ها به شورای نگهبان فرستاده می‌شود و از فردا به مدت ۲۰ روز این شکایت‌ها بررسی می‌شود و ۱۲ بهمن شورای نگهبان نتایج مرحله سوم بررسی صلاحیت را به داوطلبان اعلام می‌کند.

وی اضافه کرد: افرادی که در مرحله سوم رد صلاحیت شوند می‌توانند شکایت کنند و شورای نگهبان یک هفته وقت دارد این شکایت‌ها را بررسی کند و نتیجه قطعی بررسی صلاحیت داوطلبان ۲۲ تا ۲۳ بهمن به مردم اعلام می‌شود.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر خاطرنشان کرد: ۱۹۶ داوطلب برای انتخابات مجلس یازدهم در استان نام نویسی کردند که هیات اجرایی انتخابات استان صلاحیت ۹۸ درصد از ۱۹۶ داوطلب را تایید کرده بود و تا کنون ۱۱ نفر انصراف داده‌اند.

دیدگاه خود را بنویسید