سر خط خبرها:
وحید مصدق در گفت و گو با «فکرشهر» عنوان کرد:

دو عامل مغفول مانده شیوع کرونا در سطح شهر برازجان/ زباله گردها و معتادان متجاهر، هرچه سریع تر شناسایی و ساماندهی شوند + تصاویر

فکرشهر: یکی از اعضای شورای اسلامی شهر برازجان می گوید زباله گردها و معتادان متجاهر از عوامل مهم در شیوع كرونا در سطح شهر هستند و لازم است هر چه سریع تر نسبت به شناسایی و ساماندهی آنان اقدام شود...

فکرشهر: یکی از اعضای شورای اسلامی شهر برازجان می گوید زباله گردها و معتادان متجاهر از عوامل مهم در شیوع كرونا در سطح شهر هستند و لازم است هر چه سریع تر نسبت به شناسایی و ساماندهی آنان اقدام شود.

وحید مصدق در گفت و گو با «فکرشهر»، با تاكید بر رعایت نكات و موارد سلامت محور در سطح شهر برازجان  گفت: این روزها كه كرونا باعث نگرانی شده، هر عاملی كه در جهت مقررات بهداشتی نباشد، سبب افزایش نگرانی مردم خواهد شد.

وی افزود: یكی از موارد مهم كه متاسفانه از دید مسوولان مغفول مانده، زباله گردهاهستند؛ که این بی توجهی یا سردرگمی در برخورد می تواند به علت مشخص نبودن نهادی باشد كه از لحاظ قانونی مسوول ساماندهی زباله گرد ها است که این عامل، سبب به مخاطره افتادن سلامتی مردم شده است.

این عضو شورای شهر برازجان توضیح داد: زباله گردها، بدون رعایت نکات بهداشتی، کیسه های زباله را پاره و محتوای آن را بر روی زمین ریخته و برای یافتن مواد قابل بازیافت، بدون هیچ ملاحضه ای با رها کردن زباله ها نسبت به از بین بردن سلامت خود و مردم اثر گذارند و باعث سبب شیوع انواع بیماری ها خصوصا كرونا می شوند.

مصدق ادامه داد: پیشنهاد می شود این افراد که بر اثر فقر و بیکاری دست به این اقدام می زنند، هرچه سریع تر شناسایی و تا رفع و دفع این ویروس، بسته های حمایتی ویژه به ایشان تعلق گیرد.

وی با تاکید بر این که «هزینه این بسته های حمایتی پیشنهادی در مقابل سلامتی و جان شهروندان بسیار ناچیز به شمار می رود»، افزود:همچنین همشریان نیز باید توجه داشته باشند، زباله هایی را كه ارزش بازیافت دارند، قبل از بیرون گذاشتن، تفكیك كنند.

وحید مصدق ادامه داد: عامل دیگری كه سبب به خطر افتادن سلامتی مردم در این شرایط شده، وجود معتادین متجاهر است  که در شهر آزادانه می گردند و بدتر اینکه ما شاهد تجمع این معتادین در باغ های اطراف محله «علی آباد» هستیم که سلامت اهالی این منطقه را به خطر انداخته است و لازم است این مساله نیز هر چه سریع تر ساماندهی شود.

وی اضافه کرد: شهرداری به تنهایی نمی تواند در ساماندهی زباله گردها موفق باشد؛ چراكه این اقدام مستلزم همکاری چندین نهاد است؛ اما در همین راستا، مجموعه مدیریت شهری برازجان همچون روزهای گذشته آمادگی کامل را جهت هرگونه همکاری برای حفظ سلامتی شهروندان عزیز، دارا است.

دیدگاه‌ها

سیما. ر

سلام  واقعا  قلب انسان های صادق به درد میگیره از این وضعیت , امیدوارم کسانی که این تصاویر را میبینند هر چه در توان دارند برای این افراد انجام بدهند .مورد بعدی قطعا خطر این بیماری و انتقال ان هست .

شهروند

درود بر حسن نیت و توجه شما به این مسئله حساس در برهه زمانی خاص که همگان به فکر سلامت خود و خانواده هستند .این قضیه نادیده گرفته شده هست که سرعت انتقال بیماری از این موضوع قطعا شدید هست و حتی سلامت این افراد نیز در خطر هست و مریضی میتواند باری سنگین تر بر دوش خانواده این عزیزان شود . انشالله این موضوع در دستور کار مدیران شهرستان قرار بگیرد و علاوه بر رفع مشکلات این افراد نسبت به تردد ان ها اقدامات لازم صورت پذیرد. تشکر 

حمید رضا علیپور

سلام،ممنون از دیدگاهتان مهندس مصدق نسبت به بیماری کرونا،انشالله که شما را در مراتب بالاتر خدمت ببینیم.

یاسر راستی

سلام خدمت همشهریان عزیزم الخصوص جناب مصدق که همیشه نکاتی را رصد میکنند که رابطه مستقیم با مردم دارد انشالله این نکات هم دیده شوند و نهادهای مربوطه با هم نسبت به رفع این دغدغه اقدام کنند انشالله .تشکر

لیلا

زباله گرد ها باید جدی گرفته بشن و بهشون رسیدگی بشه بازم خوبه یکی از مسئولین پیگیر شد.

سعید

جناب مصدق کاش بقیه مسولین همکمی بفکر بودن ای کاش بقیه عزیزان هم بجای سخنرانی عملی از خودشون به ثبت میرسوندن 

حسین علی زاده

واقعا متاسفم با دیدن این صحنه ها کرونا را فراموش کردم. چقدر تاسف بار که در پایتخت انرژی جهان  این وضعیت دیده می شود.  

اشکان احمدی

ای پول دارها چطور می خواهید بمیرید? اختلاس گران چطور می خواهید بمیرد? 

منصور امیدی

از این وضعیت نجاتشون بدید. بخدا گناه دارند. خیرین محترم آستین بالا بزنید. بخدا ثواب داره.از صدتا مکه رفتن واجب تره و پاداشش بیشتر هست.

علیرضا محمودی

سلام. اصلا مشخص نیست که بازیافت شهرداری دست چه کسانی هست. خب بدن دست همین افراد. چرا هرچه سهمیه هست برای افرادی هست که پول دار هستند. یکی هم برای رضای خدا به این فقرا کمک کند. 

مسلم صداقت

  • پیشنهاد خیلی خوبی هست،درود اقای مصدق،ای کاش بعضی از مسعولین هم همچین فکری راکرده بودن 
  •  

عنایت خورشیدی

این بندگان خدا چه سهمی از زندگی دارند؟ وقتی برای نون شبت مجبور بشی دست در زباله های هم نوعان خود کنی کجای زندگی قرار دارند؟ وقتی که اون آقا با ماشین میلیاردی که از پول همین بندگان خدا خریده کنار این عزیزان رد میشه و پوز خندی بهشون میزنه کجای این زندگی قرار دارند؟ وقتی ژن های خوب و برتر را تقسیم میکردند این بندگان خدا کجای صف بودند؟ خدا از ما و رفتارهای ما راضی باشد. بارها و بارها کنار این بندگان خدا رد شدیم کجا حتی یک لحظه خودمان را به جای اینها قرار داه ایم.

سید حسین موسوی

متاسفانه در شهر ما ناهنجاری های زیادی دیده می شود و تمامی مسولان هم هر روز این صحنه را می بینند و به آسانی از کنارشان رد می شوند . ای کاش به جای این همه ریخت و پاش های بی مورد و اضافی به این مسایل رسیدگی می شد.

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید