سر خط خبرها:

ممنوعیت گردهمایی در قبرستان های چین در روز اموات

فکرشهر: کمیسیون ملی بهداشت و دولت چین در بیانیه هایی اعلام کردند مردم به هیچ وجه حق ندارند در روز اموات در قبرستان ها حضور پیدا کنند.

به گزارش فکرشهر از ایرنا،  روز اموات امسال مصادف با روز شنبه است که برای آن سه روز تعطیلات نیز در چین در نظر گرفته شده است اما بر خلاف سال های گذشته مردم حق ندارند به قبرستان ها بروند.

از زمانی که ویروس کرونا در شهرهای مختلف چین شیوع پیدا کرد، دولت گردهمایی ها و حضور در بسیاری از مراکز مذهبی و فرهنگی و انواع اجتماعات را ممنوع کرده است.

بسیاری از شهروندان چینی می گویند که عزیزانی را از دست داده اند اما هنوز خاکستر آنها پس از سوزاندن به دستشان نرسیده است و سردرگم هستند و نمی دانند چه باید بکنند حتی شرایط تهیه سنگ قبر را هم برای برگزاری مراسم نداشته اند.

برخی از تصاویر منتشر شده در رسانه های چین صف های طویلی را نشان می دهد که مردم در انتظار دریافت خاکستر عزیزانشان هستند.

با این وصف اگر هم بعد از چند روز بتوانند جعبه خاکستر عزیزانشان را که پس از مرگ بر اثر کرونا سوزانده شده اند پس بگیرند، حق ندارند آن را باز کنند تا مبادا به این ویروس مبتلا شوند.

روز اموات در چین روز پاکسازی مقبره هاست و مردم بر سر مقبره عزیزان حضور می یابند و مراسم ویژه ای نیز برگزار می کنند.

در شهر ووهان مرکز استان هوبی کانون اصلی شیوع ویروس اعلام شده است که کسی حق ندارد دستکم تا روز ۳۰ آوریل وارد قبرستان ها شود و هر گونه تجمع در روز اموات نیز ممنوع شده است.

برخی نیز می گویند نتوانسته اند به رغم درگذشت اعضای خانواده و خویشاوندانشان براثر کرونا، مراسم برگزار کنند شمار زیادی نیز حتی در آخرین روزها به دلیل تدابیر شدید قرنطینه موفق به دیدار عزیزان خود نشدند.

روز اموات امسال با تدابیر شدید محدود کننده برگزار می شود دولت و کمیسیون بهداشت ملی به مردم تاکید کرده اند که نباید تجمع کنند زیرا خطر شیوع ویروس کماکان وجود دارد.

روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه این هفته به مناسبت روز اموات در چین تعطیل رسمی است.

دیدگاه خود را بنویسید