سر خط خبرها:
اختصاصی «فکرشهر»

کرونا بیماریست نه جرم/ تعصب های بی مورد را کنار بگذاریم!

،کرشهر:متاسفانه تعصبات کور و نگاه ناصحیح به این بیماری در فضای مجازی و حقیقی باعث شده واکنش‌های منفی نسبت به اعلام آمار بالای ابتلا به کرونا در شهرستان دشتستان نسبت به استان یا شهر برازجان نسبت به آمار شهرستان شکل بگیرد! متاسفانه برخی شهروندان از اعلام واقعیت‌های کرونا در دشتستان و برازجان بسیار ناخرسند می شوند و...

فکرشهر ـ غلامرضا شاکری*: از نخستین روزهای وارد شدن ویروس کرونا به کشورمان، یکی از مشکلات اساسی که مجموعه بهداشت و درمان با آن مواجه بوده، عدم مراجعه افرادی است که مشکوک به این بیماری هستند و ضروری است نسبت به رفتن به بیمارستان ها و دادن تست کرونا اقدام کنند اما با خودداری از مراجعه به مراکز تشخیصی و درمانی، متاسفانه باعث افزایش این اپیدمی در سطح جامعه می شوند.

آنچه امروز باید مورد توجه قرار گیرد این است که بیماری «کووید19» ناشی از کرونا ویروس، نه جرم است و نه هیچ عیب و ننگ اجتماعی، بلکه صرفاً مانند بسیاری از بیماری ها، یک بیماری واگیر دار است که از یک انسان به انسان دیگر قابل سرایت است و هیچ گونه ضعف اجتماعی برای شخص ایجاد نمی کند.

متاسفانه تعصبات کور و نگاه ناصحیح به این بیماری در فضای مجازی و حقیقی باعث شده واکنش‌های منفی نسبت به اعلام آمار بالای ابتلا به کرونا در شهرستان دشتستان نسبت به استان یا شهر برازجان نسبت به آمار شهرستان شکل بگیرد! متاسفانه برخی شهروندان از اعلام واقعیت‌های کرونا در دشتستان و برازجان بسیار ناخرسند می شوند و بعضا موضع گیری بسیار تندی دارند؛ اینجاست که به نظر می‌رسد لازم است در رفتار اجتماعی خود یک تجدیدنظر اساسی کرده و در مورد ویروس کرونا اینگونه تعصبات کور را کنار بگذاریم!

نگاهی به وضعیت شیوع کرونا در ایالات متحده نشان می‌دهد این کشور علیرغم اینکه از نظر پزشکی و بهداشتی یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیاست، اما با پذیرش واقعیت های موجود، از اعلام آمار واقعی مبتلایان به کرونا هیچ ابایی ندارد و آمار این کشور ظرف مدت ۲ هفته از چین نیز پیشی گرفته و اکنون در صدر کشورهای دنیا در مورد این آلودگی قرار دارد و بابت اعلام این موضوع هیچ مشکلی ندارد، بلکه بیشترین تمرکز خود را بر خدمت‌رسانی و مداوای بیماران خود قرار داده است.

امید که ما نیز با پشت سر گذاشتن برخی تعصبات منطقه‌ای و محلی، با مبتلایان این ویروس برخورد منطقی داشته باشیم و خانواده‌ی کسانی که به «کرونا» دچار می‌شوند را به هیچ عنوان طرد نکنیم، بلکه حداکثر توان خود را بر آموزش شهروندان جهت پیشگیری از این بیماری و نیز اقدام به‌موقع در صورت احتمال ابتلا متمرکز کنیم!

* فعال اجتماعی

دیدگاه‌ها

قادری

آقای شاکری تعصب در اعلام  تفکیک شده ی آمار این ابتلا  در شهرستان  بدور از تعصبات منطقه ای  بوده فرافکنی و خلط مبحث در این باب کمکی نمیکند  هیچ ارتباطی به عیب و ننگ اجتماعی ندارد هدف از این اعتراض تهیه نقشه سلامت دشتستان و اعلام آمار تفکیک شده هست تا مردم در نواحی مختلف حتی روستاها از کم و کیف کار اطلاع داشته  باشند.میزان آلودگی و آمار دقیق و اعلام به روستاها  راهی برای مدیریت بهینه   از شیوع این ویروس پاندمیک می باشد  من الله توفیق  

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید