سر خط خبرها:

آخرین آمار کرونا در ایران: افزایش جانباختگان به ۷۹۴۲ نفر/ شناسایی ۱۳۴ مبتلای جدید در استان بوشهر/ ۳ نفر فوتی جدید استان بوشهر، دشتستانی هستند+ جزییات و اینفوگرافیک

فکرشهر: سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۱۵۷ هزار و ۵۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، آمار جان باختگان کرونا در کشور به ۷۹۴۲ نفر رسید...

فکرشهر: سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۱۵۷ هزار و ۵۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، آمار جان باختگان کرونا در کشور به ۷۹۴۲ نفر رسید.

به گزارش فکرشهر، کیانوش جهانپور روز سه شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۱۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

جهانپور ادامه داد: از بین مبتلایان جدید، ۵۴۱ مورد بستری و دو هزار و ۵۷۶ مورد از افراد معادل ۸۳ درصد از موارد جدید، در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۵۷ هزار و ۵۶۲ نفر رسید.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت بیان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۹۴۲ نفر رسید.

جهانپور ادامه داد: خوشبختانه تاکنون ۱۲۳ هزار و ۷۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۲۵۶۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۹۷۵ هزار و ۹۳۶ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی اظهار کرد: استان‌های هرمزگان، آذربایجان غربی، اصفهان، کردستان، کرمانشاه و بوشهر در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت بیان کرد: کاهش اندکی در موارد بستری در استان خوزستان مشاهده شده، اما همچنان وضعیت این استان قرمز است. تاکید ما همچنان بر رعایت بهداشت فردی و عمومی و شست‌شوی مکرر دست‌ها حداقل برای ۲۰ ثانیه، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری است. امیدواریم با رعایت این نکات، رفتاری در چهارچوب سلامت عمومی جامعه را شاهد باشیم.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از بهبودی قطعی 538 مورد مبتلا به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: 134 نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد.

دکتر سعید کشمیری اظهار داشت: تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر تا روز سه‌شنبه 13 خردادماه 1260 نفر شامل 751 مرد و 509 زن است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: از 134 مورد مثبت جدید 67 مورد در بوشهر، 2 مورد در دیلم، 10 مورد در گناوه،  11 مورد در دشتستان، 15 مورد در تنگستان، 2 مورد در دشتی، 8 مورد در دیر، 9 مورد در کنگان، 6 مورد در عسلویه و 4 مورد در جم  شناسایی‌شده‌اند.

دکتر کشمیری افزود: 67 مورد جدید شهرستان بوشهر، 44 آقا و 23 خانم هستند که از این تعداد یک آقای 64 ساله و یک خانم 38 در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند و بقیه موارد به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

وی تصریح کرد: دو مورد جدید دیلم، دو آقای 52 و 38 ساله ساکن اهواز هستند که به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده‌اند.

دکتر کشمیری بیان کرد: 10 مورد جدید شهرستان گناوه، 5 آقا و 5 خانم هستند که یک مورد از بیمارستان ترخیص شده و 2 آقا در بیمارستان بستری بوده و مابقی به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: 11 مورد جدید شهرستان دشتستان، 6 آقا و 5 خانم هستند که 3 نفر از آنها فوت شده و مابقی به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت خانگی هستند.

دکتر کشمیری افزود: 15 مورد جدید شهرستان تنگستان، همگی سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند که در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

وی اظهار داشت: دو مورد جدید شهرستان دشتی نیز در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت هستند.

دکتر کشمیری اضافه کرد: موارد جدید شهرستان دیر، 2 خانم و 6 آقا هستند که همگی به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده و در منزل تحت مراقبت هستند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا افزود: 9 مورد جدید کنگان، 3 خانم و 6 آقا هستند که یکی از آنها از بیمارستان ترخیص شده و 8 مورد دیگر به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده‌اند.

وی تصریح کرد: از  6 مورد جدید شهرستان عسلویه، یک مورد بستری است.

دکتر کشمیری بیان کرد: 4 مورد جدید شهرستان جم نیز 1 خانم و 3 آقا هستند که به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت هستند.

وی تصریح کرد: موارد جدید فوت شده در دشتستان، یک آقای 75 ساله و دو خانم 62 و 87 ساله بودند که هر سه به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده بودند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های استان( 1260 نفر) تاکنون 538 نفر از آنان بهبودیافته و 62  نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و 23 نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

دکتر کشمیری به دانش آموزان و والدین توصیه کرد: ۴۸ ساعت قبل از آزمون با مراجعه به سایت Salamat.Gov.Ir در غربالگری بیماری کرونا شرکت کرده به سوالات پاسخ صحیح دهند و از پیامک ارسالی گوشی خود یا والدین همچنین از نتیجه غربالگری سامانه سلامت عکس گرفته و برای مدیر مدرسه ارسال کنند و مجددا پس از ۵ روز این عملیات را تکرار نمایند.

دیدگاه‌ها

م پ

قرنطینه کردن مثل روزهای اول بهترین راه جلوگیریجاز مبتلا شدن است

سیف

عامل افزایش در گناوه،منازلی است که به شوتیهای اهواز میدن اجاره.متاسفم برا مسئولینی که دم از قانون میزنند،شما منازل مردم شده مهمانسرا و مسافرخانه ،و ایجاد تنش در کوچه های ۶ متری و غیر.فرمانده انتظامی گناوه چرا برخورد نمیشه.هیچ اقدام بازدارنده ای نیست.کجایید مسئولین میراث فرهنگی بر بیماری گذشتیم.جای تردد در کوچه ها نیست.همه شوتیهای خوزستانی و لرستانی ش۶ر رو گرفتن

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید