سر خط خبرها:

آخرین آمار کرونا/ مرگ ۷۵ بیمار دیگر در ایران/ شمار مبتلایان شناسایی شده «کووید ۱۹» استان بوشهر به ۱۸۰۰ نزدیک شد/ افزایش بیماران بستری + برخی جزییات و اینفوگرافیک

فکرشهر: سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه از دیروز تا امروز( ۱۷ خرداد ماه) ۲۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شده است، گفت: مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۸۲۰۹ نفر رسید...

فکرشهر: سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه از دیروز تا امروز( ۱۷ خرداد ماه) ۲۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شده است، گفت: مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۸۲۰۹ نفر رسید.

به گزارش فکرشهر، دکتر کیانوش جهانپور گفت: از دیروز تا امروز (۱۷ خرداد ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شده است که ۵۲۷ مورد بستری شده‌اند.

وی افزود: بر این اساس مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر رسید.

جهانپور با بیان اینکه متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند، ادامه داد: بر این اساس مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۸۲۰۹ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: خوشبختانه تا کنون ۱۳۲ هزار و ۳۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

به گفته جهانپور ۲۵۷۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی همچنین گفت: تا کنون یک میلیون و ۶۰ هزار و ۱۲۶ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

جهانپور با بیان اینکه وضعیت خوزستان همچنان قرمز است، گفت: استان‌های هرمزگان و کرمانشاه نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.  

وی تاکید کرد: در عین حال در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ استان فاقد فوتی و ۶ استان فقط یک مورد فوتی بر اثر کووید-۱۹ داشته اند.

شناسایی ۶۹ مبتلای جدید در استان بوشهر

امروز، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز از شناسایی ۶۹ مبتلای دیگر شامل ۳۳ زن و ۳۶ مرد در این استان و افزایش شمار موارد بستری خبر داد .

به گزارش «فکرشهر»، بر اساس این آمار و از میان مبتلایان جدید، ۲۶ نفر در دشتستان، ۱۷ نفر در بوشهر، ۱۱ نفر در کنگان، ۸ نفر در عسلویه، ۴ نفر در گناوه و ۳ نفر در جم هستند.

هر چند امروز، فوتی در اثر کروناویروس جدید در استان بوشهر قبت نشده است، ولی در حال حاضر ۳۵ نفر در بیمارستان بستری هستند که ۱۶ نفر آنان زن و ۱۹ نفر هم مرد هستند.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید