سر خط خبرها:
مدیرکل محیط زیست استان بوشهر

شناسایی و پیگرد قضایی دو متهم کشتار خرگوش‌های وحشی

فکرشهر: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان  بوشهر گفت: این اداره‌کل ۲متهم به کشتار ۱۷راس خرگوش وحشی در این استان را شناسایی و از آنان در مرجع قضایی شکایت کرده‌است.

به گزارش فکرشهر و به نقل از صداوسیما، فرهاد قلی نژاد افزود: انتشار فیلم کشتار و شکار غیرمجاز ۱۷راس خرگوش وحشی در استان بوشهر موجب نگرانی دوستداران طبیعت و عموم مردم شد که اداره کل حفاظت محیط زیست این استان در این ارتباط اقدام به شناسایی و تشکیل پرونده قضایی علیه متخلفان کرد.

وی بیان کرد: پس از انتشار فیلم کشتار خرگوش‌های وحشی توسط متخلفان در ۱۰روز گذشته اقدامات شناسایی متخلفان با همکاری همیاران محیط زیست انجام و چند روز پس از انتشار فیلم عاملان که ساکن یکی از روستاهای شمال استان بوشهر هستند، شناسایی و علیه آنان اعلام شکایت شد.

قلی نژاد ادامه داد: هم اکنون نیز پرونده در مرجع قضایی در حال رسیدگی است و پیگیری تا صدور حکم قضایی علیه آنها ادامه دارد.

وی گفت: خرگوش وحشی از گونه‌های ارزشمند حیات وحش است که نقش مفیدی را در چرخه طبیعت دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تاکید کرد: هر گونه شکار و صید گونه‌های جانوری نیازمند دریافت مجوزهای قانونی از سازمان حفاظت محیط زیست است و هر گونه شکار و صید گونه‌ها بدون مجوز جرم و برای آن در قانون مجازات تعیین شده‌است.

دیدگاه خود را بنویسید