سر خط خبرها:

کشف دومین محموله پرندگان شکاری قاچاق در دیر + عکس

فکرشهر: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: محموله پرندگان شکاری در خطر انقراض قاچاق شامل ۵۵ بهله شاهین و بالابان در بندر دیر این استان کشف شد. این دومین محموله از این دست در بندر دیر است که در هفته جاری کشف می شود.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی سازمان محیط زیست، فرهاد قلی نژاد اعلام کرد: این محموله توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) با همکاری ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر از متخلفان کشف شد.

وی بیان کرد: کشف ۵۵ بهله پرنده شکاری در خطر انقراض در استان بوشهر و جلوگیری از قاچاق آنها به کشورهای حاشیه خلیج فارس یک عملیات موفق بود و این دومین محموله پرندگان شکاری قاچاق است که در هفته جاری در این استان کشف شده‌است.

قلی نژاد اظهارداشت: در عملیات سه نفر متهم  دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی یادآور شد: در اوایل هفته جاری نیز یک محموله شامل ۱۲۱ پرنده شکاری از یک لنج باری در آب‌های خلیج فارس کشف و ضبط شد.

قلی نژاد گفت: همه ساله برخی از افراد سودجو بر خلاف قوانین و مقررات ملی و بین المللی مبادرت به زنده‌گیری پرندگان شکاری و قاچاق آنها به کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام می‎کنند که این اقدام موجب کاهش و در خطر انقراض قرار گرفتن نسل این پرندگان ارزشمند در کشور شده‌است.

وی افزود: در این زمینه یگان حفاظت محیط زیست با همه توان و با همکاری سایر ارگان‌های نظامی و انتظامی و امنیتی از هر گونه زنده‌گیری و قاچاق پرندگان جلوگیری می‏‎کند.

قلی نژاد یادآور شد: براساس قانون شکار و صید هر گونه زنده‌گیری و حمل و عرضه پرندگان شکاری ممنوع و غیر قانونی و وفق ماده ۱۳ قانون شکار و صید مجازات این عمل سه سال حبس است.

دیدگاه خود را بنویسید