سر خط خبرها:
گزارش اختصاصی «فکرشهر» از نشست شورای فرهنگ عمومی دشتستان

امام جمعه برازجان: نباید اجازه دهیم مردم فکر کنند بدون مراسماتی مانند نماز جمعه، صله رحم، نماز جماعت و عزاداری ها می توان زندگی کرد/ فرماندار دشتستان: حتی اگر خانواده ای نان نداشت، اما فرزندش نباید از تحصیل بازبماند + تصاویر

فکرشهر: امام جمعه آبپخش: خانواده هایی که مجموع درآمدشان در ماه به پانصدهزارتومان هم نمی رسد، چگونه باید تلفن همراه برای آموزش فرزندش را تامین کند؟/ مدیر آموزش و پرورش شهرستان: ما این قضیه را می دانیم، اما چه کاری از دست ما برمی آید؟

فکرشهر ـ مهناز ایلانی: در جلسه شورای فرهنگ عمومی دشتستان که با حضور مسوولین و ائمه جمعه شهرهای مختلف شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری دشتستان برگزار شد، مواردی چون برگزاری نماز جمعه در شهرستان دشتستان، وضعیت بازار، کرونا و آموزش مجازی دانش آموزان مطرح شد.

نباید اجازه دهیم مردم فکر کنند بدون مراسماتی مانند نماز جمعه، صله رحم، نماز جماعت و عزاداری ها می توان زندگی کرد

به گزارش «فکرشهر»، رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشتستان در این نشست گفت:  با وجود کرونا توانستیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و با شعار «هر خانه یک حسینیه»، پرچم نهضت اباعبداله را برافراشته نگه داشتیم.

 حجت الاسلام حسن مصلح اضافه کرد: امیدوارم در ادامه ایام عزاداری نیز بتوانیم مراسمات را داشته باشیم.

وی ادامه داد: بسیاری از آیین ها و مراسمات مانند نماز جمعه، صله رحم، نماز جماعت، عزاداری ها و... که سال ها برای آن ها زحمت کشیده شده و مردم آن ها را انجام می دادند، اجبارا تحت تاثیر بیماری کرونا  کمرنگ شد و ما نباید اجازه دهیم این روال تبدیل به عادت شده و مردم فکر کنند بدون عزاداری و مواردی که عنوان شد، می توان زندگی کرد. 

امام جمعه برازجان افزود: با توجه به جلسه رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با وزارت بهداشت، در حال تدوین تدابیری هستند تا نمازهای جمعه در سراسر کشور باز شود.

مصلح ادامه داد: با توجه به این که مردم معتقد و متدین در نماز جمعه و نماز جماعت شرکت می کنند، پایبندی به مسائل و رعایت بهداشت در آن ها بیشتر است.

امام جمعه برازجان در پایان با اشاره به اهمیت شورای فرهنگ عمومی، افزود: ما مسوولین باید این فرهنگ را بشناسیم و اگر ضعیف است، آن را تقویت کنیم و اگر نفوذی در آن است، دست دشمنان را قطع کنیم.

حتی اگر خانواده ای نان نداشت، اما فرزندش نباید از تحصیل بازبماند

فرماندار شهرستان دشتستان نیز در این نشست، ضمن گلایه از رییس سازمان بهزیستی شهرستان به دلیل عدم حضور در جلسه، گفت: حتما باید خود مدیر در جلسات حضور داشته باشد.

فتح اله نوروزی ادامه داد: یکی از مراسماتی که متاسفانه بیماری کرونا باعث حذف آن شد، نماز جمعه بود.

نوروزی با تاکید بر این که  باید کاری کنیم که فرزندی از تحصیل باز نماند، گفت: پیشنهادم این است که کار گروهی داشته باشیم که حتی اگر خانواده ای نان نداشت، اما فرزندش نباید ازتحصیل بازبماند.

خانواده هایی که مجموع درآمدشان در ماه به پانصدهزارتومان هم نمی رسد، چگونه باید تلفن همراه برای آموزش فرزندش را تامین کند؟

حجت الاسلام علیرضا کشاورز بارگاهی ـ امام جمعه سعدآباد ـ نیز گفت: حذف عکس از کتاب های درسی و همچنین حذف برخی از درس ها همچون درس حسین فهمیده باعث ناراحتی است که باید در آن دقت بیشتری شود.

امام جمعه آبپخش نیز گفت: در مواقعی که یک عارضه عمومی متوجه جامعه می شود و سلامت و امنیت جامعه را به خطرمی اندازد، باید همه حقوق همدیگر را رعایت کنند.

حجت الاسلام خداداد رضایی همچنین با اشاره به گلایه مردم به اوضاع بازار، افزود: امروز یکی از مشکلات مردم علاوه بر بیماری کرونا، افسارگسیختگی بازار است و مردم فکرمی کنند، نظارت بر امور بازار وجود ندارد.

رضایی ادامه داد: خانواده هایی که مجموع درآمدشان در ماه به پانصدهزارتومان هم نمی رسد، چگونه باید تلفن همراه برای آموزش فرزندش را تامین کند؟

ما این قضیه را می دانیم، اما چه کاری از دست ما برمی آید؟

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان نیز گفت: برخی دانش آموزان، اینترنت و تلفن همراه ندارند، ما این قضیه را می دانیم، اما چه کاری از دست ما برمی آید؟ ما انتظار داریم همه ارگان ها مانند دهیاری ها در این راه به ما کمک کنند.

سهراب باقری ادامه داد: حضور در مدارس به صورت اختیاری است و چنانچه دانش آموزی نتواند در کلاس ها حضور داشته باشد، ما همه امکانات را فراهم کرده ایم که از جمله آن ها می توان به توزیع سیم کارت و تجهیز مدارس به اینترنت اشاره کرد.

 

دیدگاه‌ها

مرتضی صدر

خوب به جای آدمهایی که اصلا تجربه مدیریت و سواد کافی ندارند، مردم به سانی رأی بدهند که در شورای شهر دنبال مشکلات مردم باشند، نه تبلیغ برای بازاری‌ها. ریاست جدید شورای برازجان آیا تا به حال سابقه مدیریت و سرپرستی ده نفر را دارد که شده ریاست شورا و ومردم شهر و دانش آموزان هم هیچ اقدامی از شورا در باره خودشون نمی‌بینند، مردم دقت کنند  

علی اجمدب

بابا یه آدم کار بلد بزارین رئیس شورا ، مغازه دار که نمیتونه مدیر شورا بشه

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید