سر خط خبرها:

برنامه‌های سیاسی، عبادی و فرهنگی در هفته وحدت استان بوشهر تدوین شد

فکرشهر: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به مقارن هفته وحدت و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت:۱۳ آبان مصادف با ۱۷ ربیع الاول سالروز میلاد پیامبرگرامی اسلام(ص) است که برنامه‌های سیاسی، عبادی و فرهنگی در استان بوشهر تدوین شده است.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی در حاشیه برپایی نشست هماهنگی برنامه‌های هفته وحدت در استان بوشهر در گفت‌وگو با تسنیم با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) مبارزه با خلافت ظلم و جور را یکی از ویژگی‌های این امام همام دانست و اظهار داشت: مقابله با جریانات انحرافی، زیاده‌خواهی خلفای ظالم و پیمودن مسیر واقعی اسلام از راهبردهای اصلی امام حسن عسکری(ع)  بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر به هفته وحدت اشاره کرد و افزود: هفته وحدت امسال با هفته مبارزه با استکبار جهانی و استکبارستیزی همراه شده چراکه 13  آبان مصادف با 17 ربیع الاول است.

وی با بیان اینکه در هفته وحدت برنامه‌های مختلف سیاسی، عبادی و فرهنگی تدوین شده است خاطرنشان کرد: در آیین هفته وحدت و ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام(ص) برنامه‌های متعددی در مناطق شیعه‌نشین و سنی‌نشین استان بوشهر طراحی و برنامه‌ریزی شده است که بیشتر این برنامه‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با تاکید بر پرهیز از تجمع در برگزاری هفته وحدت تصریح کرد: در راستای مقابله با کرونا برنامه‌های این هفته برای حفظ سلامتی مردم به صورت تجمعی برگزار نمی‌شود.

سروستانی، با تاکید بر تقویت وحدت در بین مذاهب اسلامی افزود: دشمنان برای برهم زدن وحدت بین مذاهب اسلامی برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کرده‌اند و ایجاد اختلافات مذهبی از اهداف مهم دشمنان است.

وی، با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی در مقابله با کرونا بیان کرد: تمام برنامه‌های هفته وحدت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برگزار خواهد شد.

غبارروبی قبور مطهر شهدای گمنام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افتتاح مسجدالنبی(ص) روستای پرک و نشست اساتید و مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت از اعم برنامه‌های هفته وحدت در استان اعلام شد.

برگزاری برنامه بانوان تقریبی در کنگان با حضور خواهران تقریبی شیعه و اهل سنت، برگزاری ویژه برنامه وحدت اسلامی و حقوق بشر آمریکایی در شهرستان عسلویه  با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی از دیگر برنامه‌های تدوینی هفته وحدت اعلام شد.

دیدگاه خود را بنویسید