سر خط خبرها:
اختصاصی «فکرشهر»/ عضو شورای شهر برازجان در راستای پیگیری مطالبات مردم و شهرداری از کارخانه سیمان دشتستان:

تقابل و بی اعتنایی به اعضای شوراهای اسلامی، تقابل و بی اعتنایی به مردم است/ صدقه نمی خواهیم بلکه این وظیفه ی آنها است که بابت خدماتی که از مردم و از خاک این مردم دریافت می کنند باید انجام دهند

فکرشهر: به زودی جلسه ای با هدف هم اندیشی و انسجام بیشتر اعضای شورای اسلامی جهت پیگیری مطالبات مردم پیرامون موضوعاتی همچون عوارض آلایندگی مربوط به شرکت های آلاینده در سطح شهرستان، تعهدات اجتماعی این شرکت ها و انتصابات مدیران غیر بومی برگزار خواهیم کرد...

فکرشهر: به زودی جلسه ای با هدف هم اندیشی و انسجام بیشتر اعضای شورای اسلامی جهت پیگیری مطالبات مردم پیرامون موضوعاتی همچون عوارض آلایندگی مربوط به شرکت های آلاینده در سطح شهرستان، تعهدات اجتماعی این شرکت ها و انتصابات مدیران غیر بومی برگزار خواهیم کرد.

به گزارش فکرشهر، وحید مصدق با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اینکه در صورت وصول عوارض آلایندگی مربوط به این کارخانه، عوارض وصولی بین تمامی شهرها و روستاهای شهرستان تقسیم می شود و همه در آن عوارض سهیم هستند لذا از تمامی شوراهای اسلامی شهرها و روستاها همچنین از شهرداران و دهیاران سطح شهرستان خواست تا همه هر چه در توان دارند از تمامی ظرفیت های خود جهت تحقق این عوارض تلاش کنند.

وی افزود: در خصوص بی تفاوتی مدیران کارخانه سیمان نسبت به مسئولیت های اجتماعی این کارخانه در قبال مردم و عدم پاسخ گویی، نارضایتی ها و گلایه مندی های به حق مردم از کارخانه سیمان، مکاتبات لازم با شرکت بازرگانی غدیر را انجام خواهیم داد.

مصدق با بیان اینکه ما صدقه نمی خواهیم بلکه این وظیفه ی آنها است که در قبال این مردم، بابت خدماتی که از همین مردم و از خاک این مردم دریافت می کنند باید انجام دهند ادامه داد: هر مسئولی مدعی است که این شرکت ها خدماتی داشتند لطف کنند اگر مردم را نامحرم نمی دانند این خدمات دریافتی را با جزئیات کامل در اختیار مردم قرار داده  و در صورت رضایت مردم از این خدمات ما هم به عنوان وکیلان و صدای مردم در شواری اسلامی شهر دیگر با تکلیفی مواجه نیستیم و فقط پیگیر عوارض آلایندگی و انتصابات غیر بومی خواهیم شد.

این عضو شورای شهر برازجان تصریح کرد: شوراها به واسطه ارتباط با مردم مطالبات مردمی را بیشتر می پذیرند و مردم انتظار دارند که این مطالبات به درستی توسط شوراها پیگیری شود.

وی افزود: خواسته ی اعضای شورا، خواسته ی مردم و حرف شورا حرف مردم و صدای شورا صدای مردم است پس انتظار می رود که مسوولین و مدیران به نظرات و خواسته های اعضای شوراها که نمایندگان مردم هستند احترام گذاشته و با آن ها همراهی و حمایت کنند نه اینکه شوراها را در تقابل با خود ببینند.

وحید مصدق با اشاره به اینکه متأسفانه این چند وقت ما از مسئولین هیچ حمایتی در این زمینه ندیدیم گفت: حمایت و همکاری با اعضای شوراهای اسلامی یعنی حمایت و همکاری با مردم و تقابل و بی اعتنایی به اعضای شوراهای اسلامی هم تقابل و بی اعتنایی به مردم است.

وی ادامه داد: شرکت ها و کارخانه هایی که از نیروی کارگری، انرژی، مواد معدنی، مواد طبیعی، فضای  شهرستان و از همه مهم تر از آب و برق نداشته ی این شهرستان بهره می برند و در عوض تشکر به مردم آلودگی، دود و بیماری نثار می کنند و سود های کلان و غیرقابل شمارش آن ها هم صرف بالابردن جایگاه و پست ها و پایتخت نشین ها می شود.

وی با تاکید بر اینکه این عین ظلم و بی عدالتی است تصریح کرد: این همه ثروت و بالانشینی از جان، خاک و دل این مردم به دست می آید و ما هروز محروم تر از دیروز می شویم در حالی که صحنه های محرومیت و فقر در پشت دیوار این شرکت ها و کارخانه ها بیداد می کند دل هر انسانی را به درد می آورد اما ظاهرأ این مدیران تهران نشین نمی بینند.

دیدگاه‌ها

مسعود علی زاده

درود بر شرفت. هم باهم خواهیم شد و در مقابل اینها خواهیم ایستاد.  ما آماده باشیم جهت گرفتن حق مان.

امین منصوری

در راستای گرفتن حق مردم، موفق وپیروز باشی بزرگ مرد

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید