سر خط خبرها:

استاندار بوشهر: تامین سیمان نیاز مردمی و پروژهای عمرانی در اولویت است

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: باتوجه به وضعیت بازار سیمان براساس تدابیر اتخاذ شده تامین سیمان نیاز مردمی و پروژهای عمرانی این استان در اولویت کارخانه‌های تولید سیمان است.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، عبدالکریم گراوند روز شنبه در کارگروه تنظیم بازار استان بوشهر افزود: برای کارخانه‌های سیمان این استان باید ساز و کاری فراهم شود تا وضعیت تامین سیمان به تعادل برسد.

گراوند ادامه داد: سیمان مورد نیاز پروژه‎های عمرانی و نیازهای مردم باید در اسرع وقت تامین شود تا خللی در روند اجرای طرح ها  ایجاد نشود.

وی اظهارداشت: در موضوع تامین سوخت نیز باید شرایطی فراهم شود تا با خاموش شدن فلرهای آلاینده در کنگان زمینه تامین سوخت کارخانه‎ سیمان ساروج این شهرستان فراهم شود.

گراوند در ارتباط با وضعیت تامین روغن استان بوشهر گفت: با هدف تعادل بخشی به بازار روغن نیز باید شرایطی فراهم شود که نیاز هم استانی‌ها هر چه سریع‌تر تامین شود که در این زمینه مشارکت با اتاق اصناف ضروری است.

وی با اشاره به وارداتی بودن روغن خام اظهار کرد: در استان بوشهر به واسطه قرار گرفتن در شرایط موقعیت مرزی با دریا باید سرمایه‌گذارانی برای روغن‌کشی در بوشهر ترغیب شوند.

گراوند در ارتباط با وضعیت میوه موردنیاز شب عید نیز اظهارداشت: باید از هم اکنون ساز و کار لازم برای تامین میوه مورد نیاز تعریف شود تا میوه با قیمت مصوب و متعادل مورد نیاز هم استانی‌ها فراهم شود.

وی اظهارداشت: در بحث انتخاب مباشر نیز باید اطمینان خاطری برای آنها فراهم شود تا بدون دغدغه نسبت به تامین مورد نیاز اقدام کنند.

گرواند افزود: در ارتباط با بازارچه‌های میوه و تره بار شهرداری بوشهر نیز این مهم باید هر چه زودتر محقق شود تا بخشی از مشکل بالا بودن قیمت آن در بوشهر برطرف شود.

وی اظهارداشت: با توجه به در پیش بودن ایام عید باید نشست‌های کارگروه تنظیم بازار به صورت هفتگی برگزار شود تا کمبودهای احتمالی پیش از وقوع مدیریت شوند.

دیدگاه خود را بنویسید