سر خط خبرها:

افق فعالیت‌های قرآنی بوشهر برای سال ۱۴۰۵ تدوین شد

فکرشهر: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: برنامه‎‌های پنج سال دوم سند چشم‌انداز ۲۰ ساله فعالیت‌های قرآنی این استان تدوین شد.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری روز چهارشنبه در نشست با دستگاه‌های فرهنگی استان بوشهر افزود: با توجه به تهیه و تدوین سند فعالیت‌های قرآنی در چشم‌انداز ۲۰ ساله، این سند می‌تواند تعیین کننده اعتلای فرهنگ قرآنی در فضای این استان باشد.

وی بیان کرد: همچنین این سند می‌تواند بستری قوی برای رشد تخصصی امور قرآنی در استان ولایت‌مدار بوشهر باشد.

طاهری ادامه داد: استان ولایت‌مدار بوشهر از دیرباز به‌عنوان یک استان قرآنی مطرح و در حوزه‌ علوم و معارف قرآنی در سطح ملی و بین‌المللی دارای جایگاهی بسیار ویژه است که سند چشم انداز ۲۰ ساله به تثبیت این جایگاه کمک خواهد کرد.

وی عنوان کرد: عملیاتی شدن این سند در پنج سال دوم نیازمند تدوین نقشه راه است که در این ارتباط از استادان، صاحب‌نظران و پیشکسوتان قرآنی استان بهره‌‎گیری شد و آنها با تشکیل نشست‌‎هایی در پنج کارگروه با محورهای حفظ، قرائت، مفاهیم، تدبر، تفسیر و سبک زندگی قرآنی، برنامه‌های تبلیغی و ترویجی و حمایت و ساماندهی از مراکز قرآنی برنامه‌هایی برای سال ۱۴۰۰ و پنج سال دوم مطابق با اهداف کلان سند تدوین کردند.

طاهری ادامه داد: دستگاه اجرایی مرتبط نیز باید با مطالعه متن سند چشم‌انداز ۲۰ ساله فعالیت‌های قرآنی استان و دفترچه "زمزم وحی" که برنامه‌های عملیاتی این سند در سال ۱۴۰۰ و افق ۱۴۰۵ است با توجه به وظایف دستگاه خود موارد پیشنهادی را  به اداره کل تبلیغات اسلامی اطلاع رسانی کنند.

دیدگاه خود را بنویسید