سر خط خبرها:

شوهر عاشق برای همسرش تاج محل جدیدی ساخت + تصاویر

فکرشهر: یک شوهر عاشق، برای نشان دادن عشق خود به همسرش، تاج محل جدیدی را برای همسرش ساخت. این مرد هندی ثروتمند و همسرش در کپی یکی از عجایب هفتگانه جهان در مقیاسی کوچکتر زندگی می‌کنند.

به گزارش فکرشهر از انتخاب با نقل از دیلی میل، این مرد می‌گوید خانه جدید آن‌ها "نمادی از عشق او" به همسرش است.

آناند پراکاش چوکسی، ۵۲ ساله، از برهانپور، ایالت مادیا پرادش، خانه مرمری ۳ هزار متر مربعی را برای همسرش مانجو شاه، ۴۸ ساله، ساخت.

این خانه درست مانند بنای معروف و تاریخی تاج محل و دارای برج‌هایی در اطراف و گنبدی بزرگ است در حالی که کف و نما نیز از نوعی سنگ مرمر ساخته شده است که در اصل در تاج محل نیز استفاده شده است.

این خانه که حدود یک سوم اندازه ساختمان اصلی است، دارای چهار اتاق خواب، یک سالن، یک کتابخانه و یک اتاق مراقبه است و ساخت آن سه سال به طول انجامید. البته این مرد از افشای هزینه‌های ساخت خانه امتناع کرده، اما گفت: "من می‌خواستم یک خانه منحصر به فرد در یک شهر کوچک بسازم، هر سال خانه‌های جدیدی ساخته می‌شود، اما می‌خواستم خانه‌ای بسازم که برای همیشه بحث اصلی شهر باقی بماند. "

تاج محل اصلی توسط امپراتور مغول شاه جهان بین سال‌های ۱۶۳۲ و ۱۶۵۳ به عنوان مقبره همسرش ممتاز محل در سواحل رودخانه یامونا در آگرا، اوتار پرادش ساخته شد. چوکسی درباره خانه دیدنی خود گفت: این خانه نماد عشق من به همسرم است، درست مثل ممتاز محل.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید