سر خط خبرها:

تشکیل پرونده قضایی برای عاملان برگزاری «جشنواره آشپزی» در دهکدۀ طبیعت قزوین

فکرشهر: برگزاری یک جشنواره آشپزی بدون رعایت هنجارها و موازین قانونی و فرهنگی در روز جمعه 19 آذرماه در محل دهکدۀ طبیعت قزوین، باعث ایجاد حواشی متعددی در فضای مجازی شد. برخی از رسانه‌ها و همچنین بسیاری از کاربران با انتشار تصاویر و فیلم‌های هنجارشکنانه این جشن در فضای مجازی، خواستار برخورد با عاملان برگزاری جشن شدند. به ویژه برخی کاربران با اشاره به مشکلات متعدد اقتصادی و معیشتی مردم، برگزاری برنامه‌ای با این مشخصات را به سخره گرفتن مشکلات مردم دانستند.

به گزارش فکرشهر از فارس، اما امروز دادستانی مرکز استان قزوین، با انتشار اطلاعیه‌ای از تشکیل پروندۀ قضایی در این موضوع خبرداد. در اطلاعیه دادستانی آمده است: حسب گزارشات واصله و براساس تصاویر آنلاین منتشره در شبکه‌های اجتماعی، مشخص شد در صبح روز جمعه گذشته جشنواره آشپزی در یکی از مجموعه‌های گردشگری تحت نظارت شهرداری قزوین در حال برگزاری است، که در این جشنواره شئونات و ارزش‌های اسلامی رعایت نشده و با اعمال منافی عفت عمومی همراه است.

لذا در همین راستا از سوی دادستانی قزوین دستورات قضایی لازم برای حضور در محل و بررسی موضوع به ضابطین قضایی صادر شد.

گفتنی است؛ براساس اعلام شهرداری قزوین این جشنواره بدون هماهنگی و اطلاع و بدون اخذ مجوز از سوی شهرداری و صرفاً با تخلف یکی از کارکنان شهرداری و با سوء استفاده از موقعیت شغلی خود برگزار شده و مجموعه مدیریت شهری هیچ نقشی در برگزاری آن نداشته است. البته این مجموعه تحت نظارت شهرداری قزوین قرار دارد و عدم اطلاع و آگاهی نافی مسئولیت و نقش نظارتی شهرداری نخواهد بود.

شایان ذکر است بر اساس دستورات قضایی صادره و تحقیقات بعمل آمده؛ برگزارکنندگان، مسببان و متخلفان جشنواره آشپزی قزوین شناسایی و برای آن‌ها در یکی از شعب بازپرسی دادسرای قزوین پرونده قضایی تشکیل شد.

در ادامه اعلام می‌گردد؛ این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و قطعاً ادامه روند رسیدگی و نتایج حاصله از طریق روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین به اطلاع عموم و اصحاب رسانه خواهد رسید و بدون شک با متخلفان برگزاری این جشنواره برخورد قانونی خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید