سر خط خبرها:

بیشترین اقامت مسافران نوروزی در کدام شهرها بوده؟

فکرشهر: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: یک میلیون نفر طی ایام نوروز در مراکز اقامتی استان بوشهر اقامت شب داشتند...

فکرشهر: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: یک میلیون نفر طی ایام نوروز در مراکز اقامتی استان بوشهر اقامت شب داشتند.
به گزارش فکرشهر، شاپور رستمی در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور گسترده مسافران نوروزی در استان بوشهر اظهار داشت: امسال تلاش‌های بسیار زیادی به منظور میزبانی مناسب استان از مسافران نوروزی صورت گرفت و زیرساخت‌های لازم فراهم شد.

وی بر لزوم توسعه زیرساخت‌های اقامتی در استان بوشهر تاکید کرد و افزود: یکی از مهمترین مشکلات استان بوشهر نبود هتل‌ها و مهمانسرا‌های مناسب است که لازم است با حضور بخش خصوصی، شاهد توسعه زیرساخت‌های اقامتی در استان بوشهر باشیم.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر ادامه داد: صنعت گردشگری در زمینه اشتغال و درآمدزایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و با توجه به وجود ظرفیت‌های مناسب در استان بوشهر، لازم است که شاهد بهبود وضعیت زیرساخت‌های گردشگری در استان باشیم.

تلاش برای توسعه گردشگری دریایی در بوشهر

وی با اشاره به وجود بیش از 700 کیلومتر ساحل در استان بوشهر، خاطرنشان ساخت: استان بوشهر پتانسیل بالایی در زمینه گردشگری دریایی دارد که باید از همه این ظرفیت‌ها استفاده شود.

رستمی اضافه کرد: استان بوشهر به عنوان استان هدف بسیاری از مسافران نوروزی انتخاب شده بود و بیش از یک میلیون‌نفر از مسافران نوروزی شب را در استان بوشهر اقامت داشته‌اند.

وی بیان داشت: بیشترین میزان اقامت‌ها در استان بوشهر مربوط به شهرستان‌های بوشهر با 254 هزار، گناوه  190 هزار و دیلم با 141 هزار مسافر اقامت بود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر تصریح کرد: یکی از مهمترین موضوعات که به دنبال آن بودیم، جلب رضایت مسافران نوروزی بود که با نظرسنجی‌های صورت گرفته شاهد رضایت مسافران بودیم.