سر خط خبرها:

واقعیات شخصیت‌های ضداستکباری استان بوشهر پشت پرده تاریخ پنهان است

فکرشهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: واقعیت‌های وجودی شخصیت‌های بزرگ ضد استعماری و ضد استکباری تاریخ استان بوشهر مانند رئیسعلی دلواری در پشت پرده تاریخ پنهان است.

به گزارش فکرشهر از مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر سه‌شنبه در نشست با اعضای انجمن تاریخ بندر ریگ اظهار داشت: بندر ریگ نشان از تمدن کهن و بستر و زمینه تمدن آفرینی دریایی دارد.

امام جمعه بوشهر افزود: بندر ریگ کانون بزرگ تجارت جنوب ایران در تمدن کهن ایران و مرکز مبارزات دریایی ایران بوده است.

وی بیان کرد: انگلیسی‌ها و استکبار از گذشته تا کنون در پی وارونه جلوه دادن ویژگی‌های شخصیت‌های بزرگ ضد استعماری و ضد استکباری استان بوده‌اند. کشف تاریخ بندر ریگ، عظمت این بندر را بیش از پیش نشان خواهد داد و این برای استان و کشور مهم است.

آیت الله صفایی بوشهری یکی از مهمترین عناوین در عرصه علم را پژوهشگری به ویژه در حوزه تاریخ عنوان کرد و اظهار کرد: کشف تاریخ یکی از مهمترین کارهایی است که در حوزه پژوهشگری تاریخی انجام می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه تاریخ هر قوم، ریشه هویتی یک ملت و قوم است، افزود: یکی از حرکت‌هایی که بسیار دچار دستخوش تحریف و تدوین‌های مختلف شد و هنوز برای بسیاری ناشناخته است، تاریخ پرشکوه بندر ریگ و حرکت‌های میرمهنا است.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: کاری که شما در حوزه تاریخ بندر ریگ انجام می‌دهید عبور از این تدوین‌ها و رسیدن به واقعیت‌ها است که کار بسیار سخت و دقیقی است.

وی تصریح کرد: واقعیت‌های وجودی شخصیت‌های بزرگ ضد استعماری و ضد استکباری تاریخ استان بوشهر مانند رئیسعلی دلواری در پشت پرده تاریخ پنهان است که لازم است کشف و به جامعه عرضه شود.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به شخصیت میرمهنا در تاریخ بندر ریگ، گفت: در مورد شخصیت میرمهنا از قضاوت‌های تاریخی عبور کنید و به واقعیت‌های تاریخی برسید.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار کرد: کار شما باعث پیدایش حقیقت تاریخی بندر ریگ می‌شود که خیلی نقش مهمی در کشف تاریخ این منطقه، استان و حوزه خلیج فارس دارد.

دیدگاه خود را بنویسید