سر خط خبرها:

بوشهری‌های جویای کار در سامانه جستجوی شغل ثبت نام کنند

فکرشهر: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه جستجوی شغل را برای افراد جویای کار و کارفرمایان راه‌اندازی کرده است.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: این وزارت‌خانه سامانه جستجوی شغل را به آدرس https://shoghl.mcls.gov.ir برای افراد جویای کار و کارفرمایان راه‌اندازی کرده است.
 
مصدق کشاورزی افزود: این سامانه از بخش‌های جستجوی نیروی کار، جستجوی فرصت‌های شغلی، ورود و ثبت نام کارجو، ورود و ثبت نام کارفرما، ورود کاریابی و فهرست کاریابی‌ها تشکیل شده است.
 
وی ادامه داد: در بخش جستجوی نیروی کار، متقاضیان علاوه بر اطلاعات فردی و تحصیلاتی، اطلاعات مهارتیشان را نیز باید ثبت کنند.
 
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد: در صورتی که متقاضیان کار فاقد مهارت باشند با هماهنگی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای می‌توانند در کلاس‌های مهارتی شرکت و سپس مشغول به کار شوند.
 
وی اضافه کرد: در لیست کاریابی‌ها می‌توان کاریابی‌های مورد تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مشاهده کنند.
 
کشاورزی تاکید کرد: برای بهره‌مندی از امکانات سایت و احراز هویت، ارائه شماره ملی متقاضیان ضروری است.
 
وی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سبب در اختیار داشتن مرکز اطلاعات مراکز کاریابی و مشاوره شغلی، می‌تواند کارجویان را راحت‌تر به کاریابی‌ها متصل کند.
 
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد: راه اندازی این سامانه می‌تواند یک بانک اطلاعاتی برای سیاست گذاران باشد تا بتوانند برای ایجاد شغل و توسعه کسب و کار در بخش‌های مختلف برنامه ریزی و افراد جویای کار را به‌کار گیرند.

دیدگاه خود را بنویسید