سر خط خبرها:

عضو کمیسیون انرژی مجلس: تشخیص داده شده که علی عسگری می تواند فرد مفیدی برای هلدینگ خلیج فارس باشد / انتصاب ها مراحل قانونی و امنیتی را طی می کند؛ اگر به حواشی توجه کنیم، استعلام ها دیگر معنا ندارد

فکرشهر: یک عضو کمیسیون انرژی مجلس، اظهار کرد: «آنچه برای ما اهمیت دارد این است که سازمان تشخیص داده که ایشان می‌تواند یک فرد مفیدی برای تشکیلات باشد و به نحوی هم از مراجع ذی صلاح استعلام کرده‌اند.»

به گزارش فکرشهر، پرویز محمد‌نژاد در گفتگو با «انتخاب» در واکنش به انتصاب علی عسگری به عنوان مدیر عامل هلدینگ خلیج‌فارس، اظهار کرد: «من به شخصه تا به امروز مشکل خاصی ندیده‌ام هر چند ممکن است وجود داشته باشد. در ارتباط با این موضوع چندان اطلاع مستندی ندارم که به مدارک استناد کنم و بگویم این انتصاب درست بوده یا خیر. اما در یک مورد مطمئن هستم و آن هم این است که انتصاب یک سری مراحل قانونی و امنیتی دارد؛ معمولا حرف و حدیث‌های جانبه‌ای و حاشیه‌ای برای هر انتصاب زیاد است و هر کس به زعم خود برداشتی از یک موضوع می‌کند. بنابراین اگر بخواهیم به این حواشی توجه کنیم، استعلام‌ها دیگر چندان معنایی ندارد.»

او اضافه کرد: «آنچه برای ما اهمیت دارد این است که سازمان تشخیص داده که ایشان می‌تواند یک فرد مفیدی برای تشکیلات باشد و به نحوی هم از مراجع ذی صلاح استعلام کرده‌اند. تاکید من هم این است که خود سازمان باید پاسخگو باشد و ما نمی‌توانیم اعلام نظر کنیم که این انتصاب درست بوده یا خیر.»

این نماینده مجلس همچنین درباره اینکه به عملکرد علی عسگری در زمانی که ریاست صدا و سیما را برعهده داشت، انتقادات زیادی می‌شد همچنین در این انتصاب هم انتقادات فراوانی از سوی کارشناسان و حتی نمایندگان مجلس شده است، گفت: «به هر شکل یک مدت زمانی ایشان مسئولیت مهمی داشتند که زیر نظر بالاترین مقام کشور بودند. ما زمانی می‌توانیم اعلام نظر قطعی کنیم که اطلاعات و آگاهی مستندی داشته باشیم. درست است که عملکرد ایشان یک زمانی مورد انتقاد بود اما به این معنا نیست که به طور کلی عملکرد نامناسبی داشه باشند. کمااینکه همه مسئولین و نمایندگانی که الان اعتراض می‌کنند را اگر عملکردشان مورد بررسی قرار گیرند به شکلی اشتباهاتی هم دارند. نظرات همه درست نیست و متفاوت است. ولی در نهایت سازمان باید این مورد را پاسخگو باشد.»

محمد‌نژاد تاکید کرد: «کسانی که مدرکی دال بر ضعف عملکرد ایشان دارند باید به تشکیلات مربوطه ارائه دهند تا طرف مقابل هم بتواند پاسخ دهد. وقتی ایشان را منصوب کرده‌اند حتما یک توانایی‌هایی در ایشان دیده‌اند و یک ادله کافی برای خودشان داشته‌اند؛ یک طرفه قضاوت کردن منطقی و اصولی نیست. پاسخ مناسب را سازمان می‌تواند بدهد که چه شاخصه‌هایی در ایشان دیده‌اند که مطمئن هستم به نحوی این شاخص‌ها در مورد ایشان صدق می‌کرده. ضمن اینکه انسان‌ها در هر حوزه‌ای محدودیت‌هایی دارند و قرار نیست همه نیازهای یک جامعه و سازمان توسط یک فرد اجابت شود. همه ما نقص داریم و تصمیم‌گیری های اشتباهی هم داشته‌ایم اما مهم این است که ما عادلانه قضاوت کنیم.»

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه علت این انتصاب چه بوده است، گفت: «علت را ما نمی‌دانیم اما قطعا ایشان با شاخص‌ها و شرح وظایف منطبق بوده‌اند. با این حال اگر علت، سفارش یا نفوذی پشتش باشد را من اطلاع ندارم.»

دیدگاه خود را بنویسید