سر خط خبرها:

۲۰ روز بدون فوتی کرونا در بوشهر/ آخرین آمار کرونا در ایران/ فوت ۳۱ نفر در شبانه روز گذشته

فکرشهر: دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با اشاره به سپری شدن ۲۰ روز بدون فوتی کرونا در استان گفت: کمتر از ۱۰ درصد از تست‌های گرفته شده کرونا در استان بوشهر مثبت است.

به گزارش فکرشهر، سعید کشمیری اظهار داشت: در ۲۰ روز گذشته مرگ ناشی از کرونا در استان بوشهر صفر بوده است.

وی با بیان اینکه برای حفظ وضعیت موجود باید افراد زدن ماسک، زدن واکسن، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تهویه مناسب را رعایت کنند گفت: در حال حاضر تعداد بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر ۲۱ نفر است.

کشمیری گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که از این تعداد دو نفر به کرونا مثبت، قطعی بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اکنون سه نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند افزود: خوشبختانه از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، هیچکدام در وضعیت حاد این بیماری قرار ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته ۹ بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد دو نفر از آن‌ها به کرونا مثبت، قطعی بوده‌اند.

کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: خوشبختانه امروز مورد فوتی ناشی از ابتلاء به کرونا در استان بوشهر به ثبت نرسید.

وی افزود: تا کنون دو هزار و ۳۵ نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلاء به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۸۹ هزار و ۷۸۱ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

آخرین آمار کرونا در ایران/ فوت ۳۱ نفر در شبانه روز گذشته

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۳۱ بیمار کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و ۲هزار و ۲۹۲ بیمار دیگر نیز شناسایی شدند.

 از دیروز تا امروز ۲۶ دی ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲۲۴ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۲۲۱ هزار و ۳۳ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۷۵ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون و ۶۴ هزار و ۶۴۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

یک هزار و ۳۴۵نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۴۳ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۱۲۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

دیدگاه خود را بنویسید