سر خط خبرها:

معاون استاندار: استان بوشهر باید از فرصت جام جهانی قطر استفاده کند

فکرشهر: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر باید بهترین استفاده را از فرصت جام جهانی قطر داشته باشد.

به گزارش فکرشهر از مهر، علی باستین صبح دوشنبه در نشست بررسی فرصت‌های جام‌جهانی قطر برای استان بوشهر اظهار داشت: برای نخستین بار جام جهانی در خاورمیانه برگزار می‌شود و با توجه به نزدیکی کشور قطر به ما فرصت خوبی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جام جهانی را نباید به شکل یک رویداد یک ماهه ببینیم خاطرنشان کرد: باید به گونه‌ای اقدام کنیم که کل کشور و استان بوشهر از این فرصت به خوبی بهره‌مند شوند و استفاده مناسب صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر ادامه داد: جام جهانی را باید فرصت طولانی بدانیم و برنامه‌های توسعه‌ای ما در زمینه‌های مختلف تولیدی، اقتصادی، گردشگری و زیرساختی، در سال‌های پس از جام جهانی نیز فعال بماند.

وی با اعلام آمادگی برای پذیرش برنامه‌های دستگاه‌ها برای بهره‌مندی از فرصت جام جهانی قطر بیان کرد: توسعه گردشگری در این حوزه باید با جدیت دنبال شود که یکی از اقدامات مهم برقراری خط کشتیرانی است.

باستین تعریف جشنواره‌ها، فعال کردن تورها و ورزش‌های آبی را از دیگر اقدامات خواند و تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه‌ها و معرفی جاذبه‌های استان، استقرار دفتر نمایندگی سفارت قطر در بوشهر برای صدور ویزا و فعال کردن خط تاکسی هوایی از دیگر برنامه‌ها است.

وی یکی از اقدامات مهم را توسعه حمل و نقل دریایی منظم میان بوشهر و دوحه با استفاده از کشتی‌های باری- مسافری دانست و ادامه داد: کشتی گرندفری در بندر بوشهر حاضر است و باید با رفع مشکل، نسبت به فعال‌سازی آن اقدام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر اعزام هیئت‌هایت جاری، توسعه صادرات سبزی وصیفی، حمایت از حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های قطر، تجهیز و بهسازی بندر دیر، تقویت ناوگان حمل و نقل دریایی، فعال کردن خطوط هوایی را ضروری دانست.

دیدگاه خود را بنویسید