سر خط خبرها:

واکنش بسیج دانشجویی به حضور زنان بی‌حجاب در مراسم سفارت ایران در لندن: وزیر خارجه در جهت تأدیب مسئولین در اسرع وقت اقدام کند

فکرشهر: بسیج دانشجویی دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه در نامه‌ای به وزیر امور خارجه، خواستار برخورد با خاطیان مراسم ۲۲ بهمن در سفارت کشورمان در لندن شد.

به گزارش فکرشهر از انتخاب، بسیج دانشجویی دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه در نامه ای خطاب به وزیر امور خارجه، نسبت به عدم رعایت اصول اولیه عرف دیپلماتیک در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت ایران در لندن، انتقاد کرده و خواستار برخورد با خاطیان شد.

در این نامه آمده است:

«جناب آقای دکتر حسین امیر عبداللهیان

وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

با سلام،

انتشار تصاویری از نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در انگلستان در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و عدم رعایت اصول اولیه عرف دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در حضور آقای سفیر، موجب رنجش و تاسف مردم انقلابی و تلنگری برای مسئولین دستگاه دیپلماسی کشور است.

با عنایت به تقید و تخصص اکثریت بدنه وزارت امور خارجه و سابقه پرورش نیروهای تراز انقلاب اسلامی در دانشکده این وزارت و تقدیم شهدای متعدد به محضر ملت، در کنار عزم دولت فعلی برای تغییر رویه های اشتباه و میثاق انقلابی دولت، از جنابعالی درخواست داریم تا در اسرع وقت نسبت به اقدام مناسب در جهت تأدیب مسئولین امر و اتخاذ تدابیر سیاست های مناسب برای پیشگیری از تکرار وقوع چنین اعمالی در دستگاه دیپلماسی کشور اقدام نمایید.

ان شاءالله در ادای دین و امانتی که به همه ما سپرده شده است و انجام وظایف، شرمنده خدا و شهیدان راه اعتلای نظام جمهوری اسلامی نباشیم که فرصت اندک است.

بسیج دانشجویی دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه»

گفتنی است، در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت کشورمان در لندن که در حضور محسن بهاروند سفیر ایران برگزار شد، برخی بانوان حاضر در مراسم، برخلاف پروتکل‌های دیپلماتیک بدون حجاب حضور یافته اند.

دیدگاه خود را بنویسید