سر خط خبرها:

استاندار بوشهر: طرح‌های پژوهشی و فناورانه در منطقه پارس‌جنوبی راه‌اندازی می‌شود

فکرشهر: استاندار بوشهر از راه‌اندازی طرح‌های پژوهشی و فناورانه در منطقه پارس جنوبی و استان بوشهر خبر داد و گفت: این طرح‌ها با اولویت شرکت‌های دانش‌بنیان استان و پارک علم و فناوری خلیج فارس واگذار و ایجاد می‌شود.
به گزارش فکرشهر از تسنیم، احمد محمدی‌زاده شامگاه سه‌شنبه در نشست با مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و نماینده عسلویه، کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی همکاری و توسعه زیست بوم نوآوری در منطقه پارس جنوبی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اقتصادهای پیشرفته و موفق، در سایه زیست‌بوم مبتنی بر نوآوری شکل یافته‌اند و در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت مردمی باید اقتصاد مبتنی بر نوآوری و بومی‌سازی فناوری را جایگزین اقتصاد مبتنی بر منابع کنیم و شرط لازم برای طی کردن آن حمایت از زیست‌بوم‌های کارآفرینی نوآورانه در کشور است.

وی صنعت گاز را یکی از اجزای اصلی زیست بوم نوآوری در استان بوشهر و منطقه پارس‌جنوبی دانست و تصریح کرد: یک زیست‌بوم رشد یابنده، باید دارای تعاملات سازنده بین تمامی ارکان آن زیست‌بوم باشد و رشد یک‌طرفه یک یا چند بخش محدود زیست‌بوم را به شکوفایی و رشد نخواهد رساند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه به دنبال فراهم‌سازی بستری مناسب برای فعالیت فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی هستیم خاطرنشان کرد: در این راستا دنبال ارتقا توانمندی‌های تولید، توسعه بازار‌های تکنولوژی داخلی و بین‌المللی محصولات و خدمات دانش‌بنیان و فناورانه و رفع نیازها و چالش‌های فناورانه حوزه نفت و گاز و پتروشیمی در استان بوشهر هستیم و حمایت و همراهی شرکت ملی گاز ایران در این مسیر موفقیت‌ها را بیشتر و اثربخش می‌کند.

محمدی‌زاده در ادامه این نشست با قدردانی از پیگیری نماینده مردم کنگان، دیر و جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی و پارک علم و فناوری استان، خواستار تسریع در راه‌اندازی مرکز رشد علم و فناوری شهرستان عسلویه با مشارکت شرکت مجتمع گازی پارس جنوبی و حمایت‌های شرکت ملی گاز ایران شد.

در این زمینه با قول مساعد مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در این نشست مقرر شد برنامه‌ریزی و اقدامات لازم برای تسریع و تسهیل این موضوع در دستور کار قرار گیرد.

همچنین با درخواست استاندار بوشهر و موافقت مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران مقرر شد طرح‌های پژوهشی و فناورانه در منطقه پارس جنوبی و استان بوشهر با اولویت شرکت‌‌های دانش‌بنیان استان و پارک علم و فناوری خلیج فارس پیگیری و راه‌اندازی شود.

دیدگاه خود را بنویسید