سر خط خبرها:

امام جمعه گناوه: ارسال ماهواره نور ۲ به فضا افتخاری بزرگ برای کشور است

فکرشهر: امام جمعه گناوه گفت: ارسال ماهواره نور ۲ به فضا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به عنوان اولین کشور مسلمان موفقیت و افتخار بزرگی برای کشورمان است.

به گزارش فکرشهر از مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گناوه با اشاره به دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر فرزانه انقلاب اظهار داشت: توجه به عظمت و بزرگی ماه معنوی شعبان و مضامین عالی مناجات شعبانیه از نکات مهمی بود که رهبری در این دیدار تاکید فرمودند.

امام جمعه گناوه با اشاره به اینکه نقش بسیار مهم مجلس خبرگان در استحکام نظام اسلامی از دیگر نکات در فرمایشات رهبری بود افزود: عمل به ضوابط قانونی از جمله توسط دولت و مجلس از دیگر نکات فرمایشات رهبری در این دیدار بود.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: از مؤلفه‌های استحکام نظام اسلامی قدرت و قوت ملی است که می‌تواند پایه‌های نظام را مستحکم‌تر کند که رهبری در این دیدار بر آن تاکید فرمودند ولی رهبری فرمودند که نباید یکی از بازوهای قدرت ملی را به نفع یک رکن و بازوی دیگر قطع کنیم.

وی ادامه داد: به فرموده رهبر معظم انقلاب قدرت ملی برای هر کشوری حیاتی است و اگر ملتی به دنبال استقلال، سرافرازی و استفاده از منابع حیاتی بر مبنای اراده خود است باید در مقابل خواسته‌های دیگران ایستادگی کند.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد: به فرموده رهبری ما در مقابل هیچ قدرت و هیچ کشوری حتی آمریکا کوتاه نخواهیم آمد و برای مصون ماندن از تحریم حاضر نمی‌شویم دست از قدرت و قوت ملی خود برداریم.

وی با اشاره به اینکه جهاد تبیین بارها مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است گفت: جهاد تبیین باید با جدیت اجرایی شود و اگر به صورت جدی دنبال نشود با همان کارهایی که در زمان بنی امیه در اثر عدم تبیین و بیان نشدن حقیقت دین اسلام انجام شد مواجه می‌شویم.

وی گفت: رهبری فرمودند که باید برای مقابله با جنگ نرم با جهاد تبیین به میدان بیاییم.

وی با اشاره به انتقاد رهبری از بودجه مصوب مجلس پیرامون جهاد تبیین گفت: رهبری در این دیدار فرمودند که جهاد تبیین یک جهاد آتش به اختیار و خودجوش است و احتیاجی ندارد که بودجه مصوب شود.

وی با اشاره ارسال ماهواره نور ۲ به فضا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مأموریت و وظیفه این ماهواره جمع آوری اطلاعاتی است که کاربردهای مختلفی از جمله رصد حوادث طبیعی در مقیاس بزرگ و فاصله ۵۰۰ کیلومتری را دارد.

وی یادآور شد: فرزندان انقلابی مردم ایران توانستند سینه آسمان را بشکافند و جمهوری اسلامی ایران را به عنوان اولین کشور مسلمان هوافضا معرفی و این ماهواره را در فضا قرار دهند.

وی گفت: ارسال این ماهواره یک عمل فنی نیست بلکه غلبه بر اراده‌هایی است که درصدد بودند تا ملت ایران را در زمین قفل کنند و تنها به برکت نظام مقدس اسلامی و تلاش دانشمندان جوان کشور ما توانست به عنوان اولین کشور مسلمان به این موفقیت مهم دست یابد.

امام جمعه گناوه خاطرنشان کرد: گام بلند ارسال ماهواره نور ۲ به فضا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به عنوان اولین کشور مسلمان موفقیت و افتخار بزرگ برای کشورمان است.

امام جمعه گناوه با اشاره به سرانجام موضوع برجام گفت: همانگونه که مسئولان و مقامات ایران اسلامی بارها اعلام کرده‌اند تنها در یک صورت احیا برجام برای کشور ما امکان دارد و آن اینکه کشورهای ۴+ ۱ تمام خطوط قرمز ایران را باید رعایت کنند.

وی گفت: از موارد بسیار مهم در حال حاضر علاوه بر رفع تحریم‌ها، خروج سپاه پاسداران از لیست تروریست است که این از خطوط قرمز کشور ما در احیا برجام است و برای رفع تحریم‌ها و پایداری این توافق‌ها باید مطالبات کشور ما به رسمیت شناخته شده و تضمین‌های کافی در این زمینه داده شود.

دیدگاه خود را بنویسید